Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 10-08-12, 17:37
Butterfly Ο χρήστης Butterfly δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-01-2012
Περιοχή: Σπίτι Μου
Μηνύματα: 655
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
γιωργο εμενα η αποψη μου ειναι να το προχωρησεις,και αν στην πορεια δεις οτι ειναι πολυ δυσκολο να το κρατησεις σταθερο τοτε το εγκαταλειπεις.ετσι κιαλλιως θα χρειαστει καποιο χρονο αδειο μεχρι να στρωσει ο βυθος.στησε το και δες πως παει μεχρι να μπουν οι κατοικοι. Τελικά θα το βάλω μπροστά από Δευτέρα... θέλω να πιστεύω ότι θα τα καταφέρω. όπως είπε και ένας φίλος "ξέρω ότι έχεις μεράκι και θα το πετύχεις"

εγω στο 10λιτρο δεν εχω πολυ σοβαρο προβλημα με την εξατμιση.περιπου μισο με ενα λιτρο καθε 3 μερες.βεβαια εσυ θα θες πιο χαμηλη θερμοκρασια στο θερμοστατη απο μενα αλλα δεστο πως θα παει.και μια αυτοματη αναπληροσουλα πατεντιαρικη πιστευω οτι δεν θαναι πολυ δυσκολο/ακριβο να τη φτιαξεις. Έχω φτιάξει την αναπλήρωση του φτωχού... χαχαχα

για το φωτισμο θα σου ελεγα κιεγω να μη βαλεις λαμπα 11watt,αλλα λεντακια οπως εβαλα εγω.μια χαρα ειναι και ακομα δεν εχω δει ιχνος αλγης,εκτος αποτι ητανε ηδη πανω στα φυτα οταν τα πηρα.(μη σου πω οτι εχουν καθαρισει κιολας)επισης θαχεις λιγοτερη αυξηση της θερμοκρασιας με τα led αποτι με τη λαμπα.

οτι και να κανεις παντως,σιγουρα θα θες controller και προσεξε τις αλλαγες σου.αν τις κανεις αργα και μεθοδικα οπως ειπε και ο σπυρος παραπανω,δεν νομιζω οτι θαχεις προβλημα,μια χαρα θα πανε οι γαριδες.και οταν θα μπορεις,καντους μετακομιση σε ενα 30λιτρο Έχω παραγγείλει ήδη από e-bay και μόλις έρθει να τον βάλω. Στην πορεία κάποια στιγμή θα τα μετακομίσω σε μεγαλύτερο.
Ακόμα περιμένω καφεδάκι...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01863 seconds with 11 queries