Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 02-02-17, 22:21
Το avatar του χρήστη nicpapa
nicpapa Ο χρήστης nicpapa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 2.212
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από imichal Εμφάνιση μηνυμάτων
ειναι αυτο που λενε "τον τρωει ο κ#% του"...

Νίκο απλή περιέργεια καθώς και να μαθω μερικα πραγματακια.... Δεν εχω στο μυαλο μου κατι ιδιαίτερο......Αντε καμια γαριδούλα....
Σκεφτομουν ότι για αλλαγη νερου θα μπορουσα να παιρνω νερο κατευθειαν απο τη θαλασσα....το μονο ευκολο νησιωτες ήμαστε.....Με ενα μπουκάλι 10 λιτρων κανουμε και αλλαγη. ΑΟ έτσι και αλλιως ετοιμαζομουν να παρω....
Φιλτρακι εχω.....Σκιμμερ δεν ξερω αν πραγματι ειναι τοσο απαραιτητο ....Μιλάμε για 0 ιχθυοφορτωση.....Από φωτισμό ο νεκρός βράχος χρειαζεται κάτι ιδιαίτερο ? Με ενα μπλε λεντ φωτιστικό την βγάζουμε ?

Προσδιορισε το πολλα......για 30 λίτρα ??
Και εμενα διπλα ειναι η θαλλασα , αλλα δεν το επιχειρησα και δεν προκειται..
Το νερο , αλλατοτητα που κρατανε ειναι διαφορετικη απο την θαλασσα μας , οποτε αν θελεις να ασχοληθεις με κοραλια κτλ .
Εκτος απο αυτο , απο θαλασσα δεν περνουμε νερο γιατι ισως μεταφερουμε ανεπιθυμητους μικροοργανσιμους στο νερο .
Το αλατι και την οσμωση δεν την γλιτωνεις, καθως αν θελεις να ασχοληθεις με σοβαρα κοραλια, δεν γλιτωνεις και τα πολλα ματζουνια...
Γνωρισα ατομα με θαλασσινα θα στα πουν και εδω , ποσα ειναι τα παγια για την συντηρηση ενος θαλασσινου? ( Εκτος απο το ρευμα και τις τροφες)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01689 seconds with 11 queries