Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 08-10-11, 00:32
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andros Εμφάνιση μηνυμάτων
Και απωλεια ρευματος να εχει συμφωνω με τον Κωστα. Δεν υπαρχει περιπτωση να επηρεασει τα ψαρια...
Βεβαίως επηρεάζει τα ψάρια, απλά προσωπικά δεν έχω δει ποτέ κάποιο να αντιμετωπίζει αυτό το πράγμα. stray voltage Ένας από τους λόγους...στην αγορά οποιασδήποτε αντλίας ή ηλεκρικού εξοπλισμού για λίμνες, να έχετε το νου σας ώστε να υπάρχει στη συσκευή και το τρίτο καλώδιο, αυτό της γείωσης.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andros Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν βλεπω καλα στη φωτο, το ψαρι πασχει απο συνδυασμο ασθενειων. Βλεπω καψιμο του δερματος, συψη πτερυγιων και νομιζω, δεν ειμαι σιγουρος, και βλεννα?
Άντρο, οποιοςδήποτε παράγοντας επιφέρει στο ψάρι για μεγάλο διάστημα έντονο στρές και αδυνάτισμα της υγείας του, είναι δεδομένο ότι θα υπάρξουν και βακτηριακές μολύνσεις και εκδωρές, ακόμα και θανάτοι. Μπορεί στην περίπτωση μας όντως να υπάρχει συνδυασμός ασθενιών, αλλά για να συμβεί σε τέτοιο βαθμό κάτι το προκάλεσε. Δεν είμαι παρόν για να πάρω μετρήσεις αμμωνίας, αλλά να υπάρξει τόσο πρόβλημα σε μια λίμνη 700 λίτρων με 5-6 ψάρια το βρίσκω λίγο παρατραβιγμένο. Μιλάμε για χρυσόψαρα, έτσι?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andros Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν βαλεις οποιοδηποτε σκευασμα ή αλατι στη λιμνη κανε πρωτα και μια γενναια αλλαγη νερου.
Αυτό μπορεί να το κάνει και να διατηρεί άριστη την ποιότητα του νερού. Αν έχει ενυδρείο, είναι ακόμα καλύτερα να ακολουθήσει την υπόδειξη του Σωκράτη...
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01455 seconds with 11 queries