Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #80  
Παλιά 09-06-18, 11:06
Το avatar του χρήστη pagokoftis
pagokoftis Ο χρήστης pagokoftis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 896
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dream Waters Εμφάνιση μηνυμάτων
ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 1000 ΛΙΤΡΑ που να δουλευει σωστα ξαναμιλαμε...
Δυστυχώς 1000 λίτρα δεν έχω φτιάξει, μέχρι 600 έχω πάει... Γύρω στα 900 θα φτιάξω Μεσογειακό, απο Σεπτέμβρη, στο νέο μου σπίτι και θα το παρουσιάσω εδώ φυσικά...

Είμαι σίγουρος οτι και σε αυτό δεν θα ακούγεται ούτε πιτσιλιά, 4 το πρωί που επικρατεί άκρα του τάφου σιωπή.. εξάλλου ίδια αντλία με των 600 λίτρων θα έχει, Jebao DCT8000.. δεν θα αλλάξει κάτι..
Θα ακούγονται οι αντλίες, το σκίμερ...... νερό να πιτσιλάει, ή μπουρμπουλήθρες δεν θα υπάρχουν ούτε για δείγμα...
Την υπερχείλιση, προσωπικά, την θεωρώ το σημαντικότερο πράγμα σε ένα μεγάλο ενυδρείο και φτιάχνω ότι καλύτερο εκεί...

Θα δείτε και τον σχεδιασμό των σωλήνων επιστροφής, οι οποίοι από την στιγμή που θα κλείσουν οι αντλίες (μέχρι 8000λ/ω που έχω χρησιμοποιήσει), δεν κατεβάζουν ούτε 100ml νερό προς το sump, εκτός το νερό που βρίσκεται ήδη μέσα στις σωλήνες.. οι οποίοι φυσικά είναι ΑΘΟΡΥΒΟΙ, διαχέουν το νερό σε όλη την επιφάνεια της στάθμης του ενυδρείου και δεν φαίνονται γιατί ακολουθούν τη στάθμη του νερου..

Επίσης βαρυτικό manifold για σχεδόν τα πάντα στο sump, απόλυτα σταθερής ροής κλπ κλπ

Όλα αυτά υπόσχομαι οτι θα τα φτιάξω από το πληκτρολόγιο, χωρίς να χρησιμοποιήσω κανένα εργαλείο απολύτως!! Πιστεύω δικαιούμαι κι εγώ μια μικρή δόση ειρωνείας...

Δεν έχω να ξανασχολιάσω κάτι άλλο, ο καθένας κάνει την δουλειά του όπως ξέρει και είναι υπόλογος στους πελάτες του... Φυσικά ότι χρειαστεί η Νικολέτα είμαι στη διάθεσή της και μακάρι να βγάλει άκρη και σύντομα να χαρεί τα ψαράκια της...

Αν θέλετε να στείλετε ένα λινκ από την ιστοσελίδα σας, ενυδρείου, από τα τόσα που παρουσιάζετε μέσα, στο οποίο να φαίνεται η καλύτερή σας σωστή υπερχείλιση, με χαρά να το δω, να ζητήσω και συγνώμη για την επιμονή μου..

Ζητάω συγνώμη αν φάνηκα εμπαθής και που σχολίασα με έντονο τρόπο σε αυτό το ποστ, δεν έχω κανένα τέτοιο σκοπό, ξαναλέω δεν είμαι επαγγελματίας, απλά δεν μπορώ γενικά το άδικο, την κοροϊδία και την εκμετάλλευση...
Ευχαριστώ..
 
Page generated in 0,03598 seconds with 11 queries