Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 21-11-13, 00:00
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Eliccaios Εμφάνιση μηνυμάτων
τα φτερα του (πτεριγια) ειναι σε καπια σιμια κοκκινα στην ουρα ειναι παρα πολυ ειναι σαν να βλεπεις φλεβες αν8ροπου και ολες η γραμες ποθ εχει η ουρα αρχιζει σχιζετε κατι που ποτε δεν γινοταν ηταν σε πολι καλει κατασταση μολις εμφανιστικαν τα σιμαδια τοτες ειναι και ολα αυτα που γινοντε το ψαρι παει διπλα στην γονιες μια στο πιλινο που εχω και μια στο 8ερμοστατη σημερα εριξα ενα φαρμακο που ειναι σε ταβλετα για τα σκουλικια και σαν καπως να ηρεμισε σιγουρα θα δω αυριο θα κανο ακομα μια αλλαγι νερου γτ το ζιται το φαρμακο καταστρεφει ολα τα βακτηριδια λεει και 8ελει αλλαγει καθε τοσο εμμ.. αν βοη8αει αυτο τα ψαρια τα αλλα ειναι σε καλη καταστασει μονο αυτο εχει αροστισει και δεν εχω και αλλο ενυδρειο για καραντινα γμτ...
-------------------------
Τα εχω διαβασει ολα αυτα που μ διχνεις φιλε μ απλος δεν εχω οικονομικι ανεσει ακομα τελος τοθ μηνος 8α παρο 25 ευρο και 8α δο τι μπορο να κανο αμα επερνα απο ενα πετ σοπ στον πειρεα κατι αλλα φαρμακα που εχει αλλα οχι γνοστες μαρκες 8α κανανε δουλια ειναι φτηνα ενα αντιχλοριο που ειχα αγορασει εκανε 3 ευρο τρ δεν 3ερο αμα εχει τα πινακακια για τα ph και τα λοιπα..
Δεν βαζουμε φαρμακα αν δεν ξερουμε ακριβως τι εχει το ψαρι και τι κανουν τα φαρμακα, χειροτερευουμε τη κατασταση ετσι και καταστρεφουμε τη βιολογια, για αυτο μη βαλεις κανενα φαρμακο ακομα, είναι προτιμοτερο τακτικες αλλαγες νερου με αντιχλωριο και η θερμοκρασιου του φρεσκου νερου ιδια με του ενυδρειου
-------------------------
Αν εχεις αντιχλωριο πες μου ποιο έχεις ?
-------------------------
Και μια πιο καθαρη φωτο θα βοηθουσε πολυ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάκης : 21-11-13 στις 00:00 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01473 seconds with 11 queries