Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 03-05-15, 17:46
ψαρης Ο χρήστης ψαρης δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-04-2015
Περιοχή: Πόρτο Ράφτη
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας!
Έκανα τα περισσότερα από όσα μου είπατε…
Γύρισα τα ψάρια πίσω, έκανα αλλαγή νερού και πήρα τη θεραπεία esha2000. Τα τεστ που κάνω για αμμωνία και νιτρώδη είναι πολύ καλά και έχω τεστ με σταγόνες όχι στικ!

Τελικά έφυγε το πρήξιμο από το Μονομάχο και είναι μια χαρά. Έβαλα και ένα μεγαλύτερο φίλτρο με άνθρακα και “μακαρόνια” και έχει καθαρίσει και το νερό! Χωρίς να είμαι 100% σίγουρη το πρήξιμο του Μονομάχου έφταιγε στο ότι πήγαινε και έτρωγε τη τροφή που έριχνα για τα γατόψαρα καθώς και του γλύφτη!!!

Τώρα που έχω κρατήσει μόνο το μονομάχο και το γλύφτη (δυστυχώς δεν μπορούσα να το γυρίσω πίσω) συνειδητοποιώ πως δεν μπορώ να ταΐσω το γλύφτη καθώς ρίχνω τη τροφή και πηγαίνει ο Μονομάχος να τη φάει… (φυσικά τη βγάζω και δεν τον αφήνω…) όμως δεν έχω βρει κανένα τρόπο για να ταΐσω το γλύφτη (τη ρίχνω στα κρυφά τη βρίσκει, τη ρίχνω το βράδυ αφού έχει κοιμηθεί και ξυπνάει, τη ρίχνω δίπλα στο γλύφτη και την προσπερνάει, μέχρι που έβγαλα τον γλύφτη έξω σε ένα μικρό μπολ μήπως φάει αλλά τίποτα…) έχει κανένας καμία ιδέα για το τι μπορώ να κάνω και να φάει ο γλύφτης χωρίς να το φάει ο Μονομάχος?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01327 seconds with 11 queries