Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 19-06-13, 12:55
ΘΥΡΑ7 Ο χρήστης ΘΥΡΑ7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: Πειραιά
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από boutas ski Εμφάνιση μηνυμάτων
εισαι σιγουρος? γιατι στο σαιτ που σου εστειλα ξεχωριζει τα αρσενικα απο τα θυληκα..
αν στο ειπε απλα ο πετσοπερ μην εμπιστευεσαι γιατι οταν πρωτο πηραμε πουλακι το αγορασαμε για θηλυκο και μετα που διαβασαμε μαθαμε οτι μονο θηλυκο δεν ηταν.!! γι αυτο στο λεω..! φυσικα εσυ ξες καλυτερα αφου εχεις εικονα αλλα γι αυτο σου εστειλα τις φωτο για να δεις να εισαι σιγουρος..!!
το κοιταξα και ηταν θηλυκο φιλε μου
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Peggy Εμφάνιση μηνυμάτων
Το καλύτερο είναι να μην χρησιμοποιήσεις κλουβί παρά μόνο όταν θελήσεις να το ζευγαρώσεις.Να το έχεις ελεύθερο και μπορείς να φτιάξεις από μόνος σου μια μικρή ζούγκλα σε μια γωνία του σπιτιού σου.

Να ξέρεις ότι η αναπαραγωγή είναι αρκετά δύσκολη,γιατί τα θηλυκά συνήθως τρώνε και σπάνε τα αυγά τους,μην τα έχεις ποτέ μαζί κατά την διάρκεια της αναπαραγωγής,(αν είναι αγαπημένο ζευγάρι ,το αρσενικό ταίζει πολλές φορές το θηλυκό,αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις το θηλυκό επιτίθεται στο αρσενικό)είναι ικανά μέχρι και να εγκαταλείψουν την φωλιά τους.

Λατρεύουν το μήλο,το μαρούλι,το καρότο και το μπρόκολο,επίσης λατρεύουν τον καθρέφτη μιας και είναι αρκετά παιχνιδιάρικα.Εγώ είχα στην ντουλάπα μου στις πόρτες εξωτερικό καθρέφτη και όλη την ώρα χάζευε μπροστά.

Σε περίπτωση ασθένειας,θα το δεις να είναι μελαγχολικό,να κάθεται σε μια άκρη και δεν θα έχει όρεξη να φάει.
Eύχομαι να σου πάνε όλα καλά!
το ειχα βαλει με αρσενικο ιδιου ειδους και ο θηλυκο τσιμπουσε το αρσενικο και τα χωρισαμε παλι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΘΥΡΑ7 : 19-06-13 στις 12:55 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01530 seconds with 11 queries