Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 01-02-21, 00:40
animalover28 Ο χρήστης animalover28 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

Το ζωακι δεν το εχω παρει ακομα..τωρα στρωνω το ενυδρειο..γι'αυτο κι εχω πεσει με τα μουτρα στο διαβασμα. Εδω και μερες εχω ψαξει τα παντα σε ξενα και ο,τι μπορω να βρω σε ελληνικα site. Η αληθεια ειναι πως εχω ερκοντισιον στο δωματιο και μαλιστα πεφτει ακριβως πανω στο ενυδρειο οποτε εχω την ασφαλεια οτι η θερμοκρασια δεν θα φτασει ποτε στα ακρα απλα ηθελα να ξερω και τι εξτρα μπορω να κανω ωστε να τη διατηρω σταθερη η τουλαχιστον να αποτρεψω να ανεβαινει ευκολα. Οσο για το μεγεθος του ενυδρειου πολλοι διαβαζω πως τα κρατανε σε ενυδρεια 10 γαλονια(γυρω στα 37 λιτρα) που θεωρω πολυ λιγα. Ακομα και το wikipedia που λεει 11 γαλονια λιγα ειναι γιαυτο και κατεληξα στο οσο μεγαλυτερο δυνατο χωρουσε στο δωματιο που ηταν το 63, που ειναι περιπου 16 και κατι γαλονια και μαλιστα πολυ σημαντικο ειναι να ειναι μακρυ παρα ψηλο το ενυδρειο για τα συγκεκριμενα. Καποια στιγμη θα το αναβαθμισω σιγουρα αλλα οταν θα εχω μετακομισει σε μεγαλυτερο χωρο. Γενικα παντα ηξερα οτι ειναι ευαισθητα και θελουν πολυ καλες συνθηκες νερου γι'αυτο και δεν ειχα επιχειρησει να ασχοληθω αλλα τωρα που εκατσα και τα μελετησα πραγματικα, περα απο το θεμα της θερμοκρασιας που με προβληματισε, απ'ο,τι ειδα και σε βιντεο στο youtube και απο φορουμ με ανθρωπους που ασχολουνται, δεν ειναι τοσο δυσκολα. Ενα ενυδρειο reef ας πουμε εμενα προσωπικα με τρομαζει πολυ περισσοτερο και δεν θα το επιχειρουσα :P
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01395 seconds with 11 queries