Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #79  
Παλιά 15-10-13, 17:05
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

εγω οταν εσπασε ενα δικο μου ειπα "οκ, δεν ειναι προβλημα, απλα εγινε για να φτιαξω ενα μεγαλυτερο", ετσι πεταξα ολα τα φυτα μεσα στο σαμπ, και την ιδια ωρα πηγα στο leroy merlin για τζαμια και απο 60-70ρι που ηταν εφτιαξα 130-150ρι (κατω απο 30 ευρω). Μετα εφτιαξα κι ενα επιπλο οπως το ηθελα και τωρα ειμαι σε φαση να βρω χρονο για να ολοκληρωσω και το καπακι.
Γενικα οταν συμβαινει μια υλικη καταστροφη καλο ειναι να το βλεπεις σαν ευκαιρια για αναβαθμιση.
Αν εχεις diy skills θα σου ελεγα να κανεις το ιδιο, με προσοχη και λιγη μελετη (βασικα το πιο χρησιμο ειναι τα βιντεακια του youtube) να κατσεις να φτιαξεις ενα μονη σου η με βοηθεια, και να το βγαλεις στις διαστασεις που θες.
Το βαθος για μονομαχο ειναι υποκειμενικο... Λιτρα σιγουρα θες, οπως σε καθε τι ζωντανο, αλλα αυτα τα λιτρα καλυτερα να βγαινουν σε μεγαλη επιφανεια (οσο μεγαλυτερη τοσο το καλυτερο... κανε και 50 λιτρα 2μετρο) παρα σε βαθος.
Στη φυση γενικα ζει σε πολυ -σε παρα πολυ- αβαθη νερα, οποτε δε γνωριζουμε αν του αρεσει το βαθος η αν τον κουραζει. Επι πλεον εχει την ταση να κυριαρχει σε περιοχες μεχρι 0.5 τμ επιφανειας (αδιαφορου βαθους), κι αυτος ειναι ακομα ενας λογος που το diy ειναι ιδανικη λυση αφου μπορεις να παιξεις με οτι διαστασεις θες...
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01298 seconds with 11 queries