Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #291  
Παλιά 13-08-16, 17:35
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.387
Προεπιλογή

Γιάννη από το άγχος σου να απαντήσεις έγραψες σε άλλο θέμα (τα μετέφερα)
Λοιπόν
εγώ φιλοξενώ κιχλίδες της Αφρικής
και για μένα η αξία των ψαριών μου δεν αποτιμάται σε ευρώ
γιατί είναι ανεκτίμητα ακόμα κι αν ήταν κουνουπόψαρα
Αλλά ΔΕΝ είναι αυτό το θέμα μας.
Εγώ έθιξα το ζήτημα των υλικών που χρησιμοποιούμε για την εγκατάσταση της βιολογίας μας.
Έχω χρησιμοποιήσει πάμφθηνα αλλά και πανάκριβα υλικά σε διαφορετικά ενυδρεία πριν ακόμα την ύπαρξη του διαδικτύου και πριν ακόμα γίνουν γνωστές επιστημονικές μελέτες και μετρήσεις της ωφέλιμης επιφάνειας μιας σειράς γνωστών εμπορικών προϊόντων και υλικών.
Έχω λοιπόν κάποια εμπειρία αλλά και τη γνώση των μελετών για μια σειρά υλικών.
Τι κάνουν οι Ιάπωνες (αυτοί κάνουν και χαρακίρι) το γνωρίζω ή προσπαθώ να μάθω, όπως και τι κάνουν και Γάλλοι, Άγγλοι, Πορτογάλοι...
Ωστόσο δεν είμαι απόλυτος και γι αυτό ζήτησα να γράψεις την δική σου άποψη/διευκρινήσεις/παρατηρήσεις σου.
ΔΕΝ έκανα χαρακτηρισμούς αλλά εσένα σου ξέφυγαν(?) μερικά "γαλλικά" ("γιατί λέτε της βλακείες σας στους νέους", "δεν λέτε την αλήθεια" )
και παρακαλώ να ανακαλέσεις.
Αν έχεις κάτι να πεις και να βοηθήσεις άλλους συνχομπίστες, εκτός από το ότι "Το χόμπι αυτό απαιτεί χρόνο ,χρόνο χρήμα ,χρήμα και πολύ μα πολύ κόπο" περιμένουμε να το κάνεις.
Όσον αφορά την ελαφρόπετρα εδώ είναι γραμμένα κάποια πράγματα http://www.aquatek.gr/vb/showthread....F0%E5%F4%F1%E1
Αναμένω............
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01534 seconds with 11 queries