Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 09-01-14, 22:42
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Maverick Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο τέλος του φυλλαδίου θα πρέπει να αναφερθεί ο συγγραφέας, το φόρουμ μας που έκανε την προσαρμογή και το φόρουμ του για όποιον θέλει να το επισκευθεί. Κάτι σαν αυτό δηλαδή:

Συγγραφέας: Joep van Esch
Μεταφράστηκε στα ελληνικά και διακινείται κατόπιν άδειας του συγγραφέα, από το Greek Aquarist's Boards: www.aquatek.gr
Για περισσότερες πληροφορίες στα αγγλικά: www.bettas4all.nl - the international Betta forum

ωραιος! και το σκεφτομουνα αυτο πως θαναι καλυτερα να γραφτει


Συμφωνώ, εγώ θα έβαζα 30 l minimum ενυδρείο (το seriouslyfish δίνει 45*30cm ενδυρείο δηλαδή γύρω στα 30 l με 20-25cm ύψος). Μπορούμε να προτείνουμε και μεγαλύτερο αν θέλετε (πχ 40 l) αλλά μιλάμε πάντα για minimum όχι για ιδανικό. Μπορούμε να βάλουμε και τα 2, δηλαδή minimum 30 και ιδανικά 50-60 με χαμηλό ύψος νερού κλπ κλπ

Από θερμοκρασία οι 24 είναι κάπως χαμηλή αλλά κατά τη γνώμη μου είναι ΟΚ (το fishbase δίνει 24-30 και το seriouslyfish 22-30). Μπορούμε πχ να βάλουμε 24-28 για να δείξουμε ότι το 24 είναι χαμηλό όριο.
μπορουμε ανετα να παιξουμε λιγο με τις παραμετρους που θα μπουνε στο φυλλαδιο.αρκει να συμφωνησουμε σε κατι συγκεκριμενο

οσο για τα λιτρα,μπορουμε να τα αυξησουμε λιγο,αλλα δεν νομιζω οτι ειναι απολυτως απαραιτητο.τα 30 λιτρα ειναι ενα βημα μπροστα κατα τη γνωμη μου.χωρις να σημαινει οτι εχω αντιρηση να γραψουμε και 40-50.

εκτος αυτου,νομιζω οτι ειναι καλυτερα να μην γραψουμε τα δικα μας "στανταρ" γιατι αν το κανουμε και εχει επιτυχια το φυλλαδιο,δεν βλεπω να ξαναπουλανε ψαρι

τα 30 λιτρα ομως,οπως και να το κανουμε ειναι "αναβαθμιση".εκτος αυτου,το αρθρο εχει και αλλες πληροφοριες οποτε καποιος που θα το διαβασει,θα εχει ενα κινητρο παραπανω να ψαχτει και λιγο περισσοτερο.

δεν ειναι εγκυκλοπαιδεια για τους μονομαχους,ενημερωτικο φυλλαδιο ειναι και απευθυνεται σε εντελως ασχετους.(σημαντικο)...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01594 seconds with 11 queries