Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #410  
Παλιά 12-12-10, 00:28
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sgiak Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα που το θυμήθηκα, σφουγγάρια δεν θα χρησιμοποιήσεις?
Όσο για το δικό μου φίλτρο, επιβεβαίωσες αυτό που φοβόμουν. Αλλά οι επιλογές μου είναι περιορισμένες διότι σε μήκος έχω 120 cm και έτσι στο πλάι δεν μπορώ να το στήσω. Οπότε σκέφτομαι ή να το φτιάξω στο πίσω μέρος με κάποιο τρόπο ώστε να μπορεί να βγει από το ενυδρείο για να καθαριστεί. Διαφορετικά είναι μονόδρομος να το βάλω από κάτω, κάτι που δεν θέλω για διάφορους λόγους. Σκέφτομαι τον τρόπο με τον οποίο θα το φτιάξω ώστε να μπορεί να βγει ολόκληρο το φίλτρο μέσα από το ενυδρείο. Αν έχεις να προτείνεις κάτι είναι ευπρόσδεκτο (ίσως δεν είναι κατάλληλος ο χώρος αλλά μιας και τελείωσε η παρουσίασης της κατασκευής…)
σφουγγαρια η ενυδρειακο βαμβακι θα βαζω οταν χρειαζεται. για 1 μερα ας πουμε και θα το ξαναβγαζω!!!

οσο για το ενυδρειο σου φτιαξε το φιλτρο πισω οπως λες αλλα ξεχνας οτι θα το βγαζεις ολο... θα μπορουσες οπως λες να φτιαξεις ενα μακροστενο 10 εκατ. φαρδος και να ειναι ολη η πλατη ενα φιλτρο αλλα οχι αν το βγαζεις, φανταζεσαι τι θα γινετε με την διακοσμιση αν βγαζεις το φιλτρο ολο. απλα το φτιαχνεις πισω και δεν θα βγαινει, θα βαζεις μια καρεκλα να ανεβενεις πιο ψηλα και να φτανεις στο πισω μερος....αν ειναι σε λογικο υψος το ενυδρειο μια χαρα θα φτανεις...
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01408 seconds with 11 queries