Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 22-04-10, 16:21
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες! Απλά να κάνω κάποιες συμπληρωματικές επισημάνσεις. Ο τελικός τύπος δε βγήκε από μένα, αλλά τον βρήκα από ένα Ρώσο Μηχανικό Οπτικής με ειδίκευση στο φωτισμό, ο οποίος είναι υπεύθυνος για το φωτισμό σε εταιρεία που πουλάει τροπικά φυτά. Τα άρθρα του είναι στα Ρώσικα και δυστυχώς δεν ξέρω για να τα διαβάσω, αλλά τον τύπο τον βρήκα σε διάφορες απαντήσεις του σε e-mail που του έστελναν, τα οποία και τα έγραφε στα Αγγλικά. Ομοίως και για τις τιμές του k, οι οποίες έχουν προκύψει από μετρήσεις του και δεν ξέρω ποιες ακριβώς τιμές μπορεί να πάρει για κάθε χρωματισμό νερού. Βέβαια, μετά το έψαξα και είδα και άλλους να τον χρησιμοποιούν. Άμα θέλετε μπορώ να σας πω ποιος είναι αν θέλετε να επικοινωνίσετε μαζί του ή να προσπαθήσω εγώ για περισσότερες λεπτομέρειες, όταν θα έχω χρόνο. Επίσης, εκεί που λέω για το F1 για τα led μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε και μικρότερο και όχι μόνο μεγαλύτερο, όπως σημειώνω, καθώς τα led είναι πιο κατευθυντικά από τους λαμπτήρες φθορισμού, εφόσον βέβαια έχουμε προσέξει στην επιλογή των Kelvin και εφόσον δεν έχουμε τίποτα led με γωνία 120 μοιρών, που στέλνουν όλο το φως εκτός ενυδρείου.



Υ.Γ.:Έχω κάνει κάποιο ορθογραφικό λάθος πάνω και δεν μου βγάζει το κουμπί για επεξεργασία. Τι παίζει;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01370 seconds with 11 queries