Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 04-01-13, 23:03
Το avatar του χρήστη chrisvari
chrisvari Ο χρήστης chrisvari δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-04-2010
Περιοχή: ΒΑΡΗ
Μηνύματα: 302
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Skydiver Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό που θα σου πρότεινα εγώ είναι να βάλεις στο πρόγραμμα να πάρεις ένα άλλο φίλτρο. Το U2 έχει πολύ περιορισμένο χώρο για το βιολογικό και είναι έτσι φτιαγμένο που ναι μεν καθαρίζει εύκολα (συρταρωτά υλικά) αλλά δεν μπορείς να κάνεις πολλές πατέντες για να κάνεις μετατροπές (προσθαφαιρέσεις) σε αυτά. Από τη στιγμή που θα βάλεις μέσα φυτά, μετά από λίγο καιρό (10 -15 ημέρες το πολύ) πρέπει να βγάλεις τον άνθρακα. Η πατέντα που μπορείς να κάνεις είναι να κόψεις με ένα ξυράφι τον άνθρακα από το πλαίσιο που είναι. Μετά βάλε σφουγγάρι μπλε (ψιλό γιατί για χοντρό έχεις τα λευκά) και συγκράτησε το με τα πλαστικά πλαίσια (τελάρα) που σου έχουν μείνει από τον άνθρακα. Τώρα για την αύξηση του βιολογικού υλικού δεν μπορείς να κάνεις κάτι . Στα λέω όλα αυτά για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων όταν αυξηθεί η ιχθυοφόρτισή σου με τις γέννες.
Καλή επιτυχία!!!
Φίλε μου έχεις δίκιο.Κι εγώ το πρώτο πράγμα που παρατήρησα ήταν ποσο λίγο χώρο είχε για βιολογικό υλικό.Βέβαια ήδη το φούλαρα με siporax mini οπότε για αρχή νομίζω είμαι καλά.Αργότερα ή θα πάρω άλλο φίλτρο ή όπως λες θα κόψω τον άνθρακα και με κάποιο τρόπο θα βάλω κι άλλο siporax.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01656 seconds with 11 queries