Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 23-12-12, 22:36
sps4ever(niktso) Ο χρήστης sps4ever(niktso) δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-02-2003
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ
Μηνύματα: 652
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratigos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω για την ανεμωνη το εγραψα πληροφοριακα μιας και το ειχα διαβασει. Δεν ξερω σε ποσα λιτρα μπαινει, ξερω οτι ειναι δυσκολη στη συντηρηση (ειχε φιλος σε 180 λιτρα, βεβαια εκεινου του πηγαινε θαυμασια, ειχε γνωση επι του θεματος)
Είναι δύσκολη δεν υπάρχει αμφιβολία για αυτό. Αλλά με δεδομένο ότι ο φίλος θέλει clown πάει για συγκεκριμένο ζωντανό. Θεωρώ ότι με λίγη τύχη και μελετημένες κινήσεις μπορεί να το καταφέρει.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratigos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακομα, ειχα δει τετοια ψαρια σε πετ σοπ με μια εφυλια (αν το λεω σωστα) που παλι ηταν εκει γυρω και δεν απομακρυνονταν. Μπορει να ''αντικαταστησει'' αν μπορουμε να το πουμε, κατα καποιον τροπο την ανεμωνη? Πιο ευκολη στη συντηριση δεν ειναι?
Ειναι πιο εύκολη στη συντήρηση αλλά o clown που τρίβεται επάνω της είναι ενάντια στη φύση του ζωντανού. Δεν υπάρχει λόγος να πηγαίνουμε κόντρα στη φύση επειδή μας "βολεύει".

Ο αραγωνίτης όταν είναι "ζωντανός" εκτός από το προφανές πλεονέκτημα των βακτηριδίων έχει το καλό ότι δεν πετρώνει. Αλλά πρέπει να βρεις ενυδρείο που να μπορεί να σου δωσει τόσο ζωντανό και μάλλον δεν θα το καταφέρεις.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tsipourinos Εμφάνιση μηνυμάτων
Sμ αρεσει ομω γτ παιρνω γνωμες.!
Δεν είπε κανείς το αντίθετο. Αλλωστε γιατί να είμαι εγώ που λέω την αλήθεια; Να παίρνεις γνώμες αλλά να τις φιλτράρεις κιόλας. Ας πούμε το τεστάκι αμμωνίας που πήρες τι μάρκα είναι; Με ποιό σκεπτικό πήρες αυτό; Πριν αγοράσεις κάνε και μια έρευνα. Δόξα το Θεό πληροφορία υπάρχει.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tsipourinos Εμφάνιση μηνυμάτων
οκ ας πουμε οτι το ξεκιναω αυυριο κιολας, εκτος απο skimmer και επιπλεον αραγωνητη θελω κ δευτερο κυκλοφορητη;;;
Ας πούμε εγώ σου λέω να πάρεις κυκλοφορητή και όχι skimmer και εσύ ηδη έχεις αποφασίσει ότι στη φάση που είσαι είναι απαραίτητο το skimmer.
Κυκλοφορητή θέλεις για να δουλέψει σωστά ο αραγωνιτης. Αν τώρα βάλεις μέσα ανεμώνη και μανιτάρια ΙΜΗΟ υπάρχει και πιθανότητα να μην χρειαστείς skimmer και να τη παλέψεις με άνθρακα και αλλαγές.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tsipourinos Εμφάνιση μηνυμάτων
οκ ανεμωνα μια αλλα σε αριθμο ψαριων ανεβαινω καθολου στα 60 λιτρα;
Καλύτερα όχι. Αν επιμένεις ψάξε για κατι φιλήσυχο.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tsipourinos Εμφάνιση μηνυμάτων
και κατι τελευται ασχετο με αυτο, μου ειπες να ριξω την αμμωνια, μπορει καποιος με ποιον τροπο το επιτυγχανω αυτο;;
Με χρήση τβακτηριδίων ΑΛΛΑ σε μικρή δοσολογία.

ΥΓ Εννοείται το νερό έξω

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sps4ever(niktso) : 23-12-12 στις 22:36 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01753 seconds with 11 queries