Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 06-06-07, 19:27
Το avatar του χρήστη ramsys
ramsys Ο χρήστης ramsys δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-05-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 143
Προεπιλογή

Λοιπόν έγινε μια παρεξήγηση steady. Το ότι δεν μου αρέσει το συγκεκριμένο γατόψαρο δεν σημαίνει πως δεν θα το φροντίζω κιολας. Σήμερα πήγα το πήρα, του πήρα ειδική τροφή σε ταμπλέτες για παλκόστομους και αυτές τις μέρες θα πάω να πάρω και καμία ρίζα επειδή του αρέσει.Και δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό αν θέλω το γατόψαρο για "εργάτη"(αυτός ο όρος δεν μου αρέσει..και είναι τελείως αδόκιμος) απο την στιγμή που το φροντίζω και το περιποιούμαι στο έπακρο(όσο φυσικά έχω δυνατότητα). Το ότι τρώει υπολείματα τροφής και οργανικών ουσιών είτε αυτά είναι "κόπρανα" είτε πεθαμένοι οργανισμοί αυτό είναι πραγματικότητα και το κάνει το ψάρι από μόνο του χωρίς να του το επιβάλει κανείς...άρα δεν θα το έλεγα εργάτη...απλά ένα χρήσιμο ψάρι είναι που του αρέσει κάτι και μέσα από αυτή του την αρέσκια εποφελείται το ενυδριακό οικοσύστημα. Τέλος πάντων θα το συνέχιζα το θέμα να λέγαμε και κανα δυο πραγματάκια περί ηθικής και εχμαλωσίας ζωντανών οργανισμών αλλά θα ξεφύγουμε από αυτό το θεμα...Σας ευχαριστώ παντως όλους για την βοήθεια σας
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01499 seconds with 11 queries