Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 29-06-08, 21:12
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από theodor72 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου Pano από την όμορφη Αλεξανδρούπολη! Ερχόμουν συχνά για διακοπές όσο ζούσε η γιαγιά μου. Την τελευταία δεκαετία όμως...
Επί της ουσίας τώρα. Η bba αν την ξύσεις με το χέρι απομακρύνεται; Εγώ δοκίμασα να την απομακρύνω, αλλά δεν κατάφερα τίποτα. Μόνο στην αρχή φαίνεται λίγη μαυρίλα στο νερό και μετά τίποτα. Επίσης στην αφή δεν ξεχωρίζει από το φύλο. Τι λες;
ευκαιριες να ξαναερθεις υπαρχουν κι αλλες...οπως οι εκδρομες που κανονιζουμε..
η bba αποχωριζεται απο το φυτο πολυ δυσκολα και αν πας να την κανεις με το νυχι μαλλον θα χαλασεις το φυτο.. αυτο που πρεπει να κανεις σε αυτην την περιπτωση ειναι να καταπολεμησεις την αιτια....και για συμπαρασταση και κανεναν sae....
ομως αφου λες οτι δεν ξεχωριζει απο το φυλο...(δηλαδη απλα το φυλλο αποκτα μαυρο χρωμα αν καταλαβα καλα..)..τοτε δε ξερω τι αλλο μπορει να παιζει...μαυρισμα σε φυτο ειχα στην πολυσπερμα μου πριν λιγες μερες που δεν ειχα λειτουργησει ανεμιστηρακια κι ανεβηκε στους 31 βαθμους η θερμοκρασια....το απεδωσα εκει...αλλα δεν ηταν ετσι οπως ειναι οι λεκεδες στα δικα σου φυτα...απλα μαυριζε ο μισχος και τα φυλλα ολοκληρα....
με την πτωση της θερμοκρασιας δεν ξεναεγινε...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01454 seconds with 11 queries