Θέμα: Αυλη
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 25-05-07, 14:12
shadow Ο χρήστης shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-06-2004
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 150
Προεπιλογή

φιλε eon μου αρεσε πολυ η ιδεα σου και θα το ψαξω.χωρις πολλα πολλα χτισιματα βαζεις τον κυλινδρο και εισαι ετοιμος !!
η μονη δυσκολια που βλεπω ειναι οτι η μονη προσβαση στην αυλη ειναι μεσα απο το σπιτι (ειναι στην πισω μερια) και μου φαινεται λιγο δυσκολο να τον περασω απο μεσα,απο 2 πορτες συγκεκριμενα.Αλλα θα το δω ...Ευχαριστω
φιλε "μεσα στη λιμνη" το 1 και 2 υπαρχουν το 3 το γνωριζω και θα το ρυθμισω,προς το παρον υπαρχουν μονο μερικες γλαστρες.Το 4 επισης και ειναι κατι που δεν το θελω.Εδω δεν θα χρησιμοποιω απορυπαντικα για τον καθαρισμο του σπιτιου δεν θα ριξω εντομο-τρωκτικοκτονα .Υπαρχει παντα ο φυσικος τροπος (οπου υπαρχει ).
off topic ξερει κανεις με τι μπορουμε να πλυνουμε πιατα κ ρουχα?Με οικολογικο τροπο.

οσον αφορα το μεγεθος τωρα δεν συμφωνω.Εχουμε και εμεις οι χωρις πολυ χωρο και απεραντουσ κηπους μεσα στην πολη δικαιωμα να νοιωσουμε κοντα στην φυση .Σιγουρα μια μεγαλυτερη επιφανεια θα ηταν επιθυμητη αλλα απλα δεν υπαρχει.Να μην το κανει δηλαδη ο αλλος στο μπαλκονι του αφου του αρεσει?Οκ δεν ειναι ενα οικοσυστημα που θα εξελιχθει με τον τροπο που αυτο θα γινοταν στην φυση ή σε ενα χωρο μεγαλο κοντα σε αυτην αλλα γιατι να μην το κανω?500 λιτρα?οκ τοσα μπορω και θα βαλω και 2 -3 χρυσοψαρα κ θα ειναι τρισευτυχισμενα.Αλλοι τα εχουν σε 30 λιτρα να μην πω και χειροτερα.Θα βαλω και τον παπυρο και τα νουφαρα και τα μπαμπου και οτι αλλο μου κατεβει και οπως και σε ενα ενυδρειο θα τα κραταω στο επιθυμητο μεγεθος.
Δεν το θεωρεις λιμνη αυτο ? Οκ ουτε και εγω.Μεγαλο χτιστο ενυδρειο σε αυλη ειναι.
Θα εχει κ τον καταρακτη του να τον ακουω οταν παω για υπνο κ γιανα μην παγωσει το νερο
(σιγα μην παγωνε στον πειραια ειμαι και σοβαρο χειμωνα δεν θα ξαναδουμε)
Στο βαθος δεν με περιοριζει κατι ,μπορει να γινει και 1μ.Με σκαλοπατια για φυτεμα
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01579 seconds with 11 queries