Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 26-07-09, 10:25
Το avatar του χρήστη chris129
chris129 Ο χρήστης chris129 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2007
Περιοχή: Καλαμαρια΄- θεσσαλονικης
Μηνύματα: 727
Smile

κατα αρχην καλως ηρθες φιλε μου το ενυδρειο σου ειναι πολλη ωραιο εχει καλο υψος.Εγω θα σου προτινα να βαλεις ψιλη αμμο και φυσικα τα φελιζολ κατω απο την αμμο το οποιο σε προστατευει απο πτωση καποιας πετρας στον πυθμενα του ενυδρειου για να μην σπασει το γυαλι. απο φιλτρο πιστευω οτι ενα εξωτερικο 2217 της eheim και ενα εσωτερικο 2252eheim κρυμενο απο της πετρες που θα βαλεις εισαι μια χαρα, απο θερμοστατη θελεις ενα 200watt της jager. Απο πετρες μπορεις να βαλεις αρκετες ωστε να κανεις μια πολλη καλη προσομοιωση του βυθου.Οι κιχλιδες μαλαουι και ταγκανικα θελουν πολλες πετρες για να εχουν κρυψωνες τα ψαρια Δεν καθαριζουμε το ενυδρειο ποτε το ξανα τονιζω ποτε με καθαριστικα υγρα μονο με νερακι του Θεου τιποτα αλλο και εαν μπορεις χωρις σφουγγαρια μονο με το χερι σου.Για τις κιχλιδες τωρα να ξερεις οτι δεν ταιριαζουν αλλα τα ειδη μεσα στο ενυδρειο.Η γνωμη μου ειναι να ξεκινησεις το στρωσιμο του ενυδρειου σου και μετα αποφσιζεις τι και ποσα ψαρια θα βαλεις μεσα κανε μια αναζητηση για το στρωσιμο ενυδρειου θα δεις αρκετες συμβουλες που θα σε βοηθησουν.καλη αρχη
__________________
ΑΝ Ο ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΟΣ ΕΦΑΓΕ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ (ΓΙΟΧΑΝ ΒΟΛΦΑΝΓΚ ΦΟΝ ΓΚΑΙΤΕ)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01345 seconds with 11 queries