Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 09-09-08, 15:57   #1
80 λίτρα juwel ελληνάρας....help
tsoyki_1
Junior Member
Εγγραφή: 09-09-2008
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 9

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
tsoyki_1 Ο χρήστης tsoyki_1 δεν είναι συνδεδεμένος 09-09-08, 15:57
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

ο κλασικός Eλληνάρας....έκανα στρώσιμο σύμφωνα από οδηγίες από petshop με 10 μέρες λειτουργίας και χρήση βακτηριδίων!όλα καλά μέχρι εδώ...αλλά εδώ έρχεται ο ελληνάρας...μετά το 10 ήμερο έβαλα μέσα 17 ψαράκια{ακούω μπινελίκια παίδες}όλα τροπικά εκτός από ένα χρυσόψαρο που είχα από πριν!η ανάγνωση του forum είναι πολλή χρήσιμη και κατάλαβα ότι είναι το ίδιο εύκολο να το παρατήσεις όπως το αρχίζεις!ο χρόνος που έχω για να διατηρήσω αυτά που έβαλα και να διορθώσω τα λάθη μου δεν ξέρω πόσος είναι για να μπορέσω να συλλέξω όλες τις πληροφορίες από το forum!ο λόγος που άρχισα να ψάχνομαι και να σας γνωρίσω είναι ότι ακόμα και μετά το 10 μέρες εξακολουθώ να έχω μια θολούρα στο νερό!έτσι άρχισα τα test...είμαι στις 20 μέρες λειτουργία του..με πλαστικά φυτά...3 γλείφτες διαφορετικού είδους που δεν ξέρω πως λένε τον καθένα, 3 "αγγελοψαρα"...2 shilver shark..κάτι φούσκες{εάν τα λένε έτσι..1 μονομάχο. .και κάτι άλλα που επίσης δεν έχω ιδέα πως λέγονται!σε NO3 και NO2 είμαι μηδέν αλλά σε GH >21"d....KH 20'd και PH 9.0...μου έδωσαν επίσης να ρίξω ένα υγρό για το θόλωμα του ενυδρείου άλλα αυτό ακόμα και μετά από 24 ώρες παραμένει στα ίδια!τι λέτε σώζεται η κατάσταση??και πως για να τα προλάβω εάν είναι δυνατόν!ευχάριστο από τώρα όλου όσους αναγνώσουν και βοηθήσουν έναν κλασικό ελληνάρα
-------------------------
το test ξέχασα να αναφέρω γίνετε από jbl

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsoyki_1 : 09-09-08 στις 15:57. Αιτία: Automerged Doublepost
Εμφανίσεις: 5589
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01410 seconds with 12 queries