Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 05-09-08, 11:00
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Σας ευχαριστω ολους. Χαιρομαι που σας αρεσε.
Παράθεση:
xontros Οι φωτογραφίες σου, όπως και της προηγούμενης παρουσίασής σου, είναι πραγματικά παράδειγμα προς μίμηση.. Μη έχοντας τη δική σου καλλιτεχνική αισθητική, προσπαθώ κάθε φορά να εντοπίσω στοιχεία και να τα χρησιμοποιήσω ως "κανόνες" για το δικό μου ενυδρείο:
Φιλε Xondros τα παραλες. Βασικα δεν σκεφτομαι με κανονες,απλως αφηνω την φαντασια μου και το ενστικτο να με οδηγησουν.Οσο για τις φωτογραφιες, ειναι δυσκολο στην φωτογραφιση το μικρο αυτο ενυδρειο και σιγουρα θελει καλη καμερα.Εγω εχω μια απλη Olympus compact fe-120.
Παράθεση:
Μια και ζητάς "αυστηρά" σχόλια.. Να προσθέσω τα εξής:
- Η alternanthera ίσως ήταν πιο όμορφο να μετακινηθεί λίγο πιο δεξιά..
- Η vallisneria δείχνει λίγο ακατάστατη, και ίσως σε αυτό φταίει η μπροστά αριστερά ρίζα, που αν φύγει θα αναδειχθεί και η κόκκινη κρυπτοκορίνα..
- Κάτι σαν να λείπει από το σκιερό μέρος μπροστά δεξιά.. Μια πράσινη κρυπτοκορίνα ίσως? Κάποιος εχινόδωρος?

Επίσης, οι γαρίδες και τα σαλιγγάρια σε καλύπτουν σε NΟ3/PΟ4? Δε θα χρειαστεί προσθήκη των σχετικών λιπασμάτων?
-H Alternanthera δεν μπαινει πιο δεξια γιατι οταν μεγαλωνει η Siamensis (και μεγαλωνει γρηγορα) την ανταγωνιζεται στο φως.
-Για την Valisneria εχεις δικιο. Θα την παω πισω απο το tenellus.
-Η δεξια περιοχη ειναι πολυ σκοτεινη γιατι δεν την καλυπτει το φωτιστικο γραφειου, και κανενα φυτο δεν μπορει να αναπτυχθει εκει .Ισως μονο λιγη φτερη η java
Οσο για ΝΟ3/ΡΟ4 δεν χρειαστηκε να προσθεσω ακομα.Βεβαια τα φυτα αναπτυσσονται σχετικα αργα αλλα αυτο με βολευει κιολας σε τοσο λιγα λιτρα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,08200 seconds with 11 queries