Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 26-07-16, 11:29
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παιδιά μη κοροϊδευόμαστε, τα πολύ παλιά ψυγεία δουλεύουν για πάρα πολλά χρόνια,
αλλά το καινούριο δεν έχει καμία σχέση με το παλιό,
ένα παλιό όσο καλά και να δουλεύει δεν παύει να είναι παλιό, μπορεί να βλέπουμε δυνατή ψύξη αλλά με πιο κόστος.
Σίγουρα τα καινούρια μπορεί να μην αντέξουν τόσο,που δεν θα αντέξουν, αλλά σίγουρα έχουν πάντα κάτι καλύτερο από τα παλιότερα, από ευκολίες έως οικονομία.
Η μάνα μου έχει ψυγείο ΕΣΚΙΜΟ από το 1966, και το έχει σαν 2ο, παγώνει τα πάντα, αλλά πόσο καίει ; Και λαχανικά δεν μπορείς να βάλεις γιατί καταστρέφονται, μόνο για μπύρες κάνει.
Εγώ στο σπίτι είχα ένα mielle με 2 μοτερ αγορασμένο από το 1985 αλλά μπήκε σε λειτουργία το 1990 που παντρευτήκαμε. Και η mielle θεωρείτε κορυφαία εταιρία στις λευκές συσκευές, πριν 1 χρόνο περίπου χάλασε το 1 μοτερ, κόστος επισκευής ασύλληπτο, πήραμε ένα samsung, καμία σχέση με το προηγούμενο, η γυναίκα μου παραδέχτηκε πως τα λαχανικά αντέχουν πολύ περισσότερο, θόρυβο μηδενικός, και ψύξη φοβερή, κατάψυξη τέλεια.
Όπως και να το κάνουμε η τεχνολογία προχωράει, σίγουρα αντοχή μπορεί να μην αποδειχτεί πως είναι τόσο μεγάλη όσο ένα παλιό, αλλά σίγουρα είναι πολύ καλύτερο.
Και μη ξεχνάμε πως το ψυγείο είναι μια συσκευή που τη βάζουμε στη πρίζα και τη ξεχνάμε , δουλεύει 24/7 , ε κάποια στιγμή δεν θα αντέξει, μηχάνημα είναι. Πάντα όμως ένα καινούριο θα είναι καλύτερο από το παλιό.
Το πρόβλημα είναι αυτή η περίοδος που περνάμε, τα οικονομικά σε όλους είναι δύσκολα , και δεν είναι εύκολο τώρα να θες κανα 500αρι και πάνω για ψυγείο ή άλλη συσκευή, για αυτό κοιτάμε τα μπαλώματα. Κάποιες φορές όμως δεν αξίζει το κόπο η επισκευή, γιατί μπορεί να φτιάξουμε το ένα και μετά να βγάλει άλλο, δυστυχώς αυτές οι συσκευές μετά από κάποια χρόνια είναι αναλώσιμες, δεν είναι για επισκευή
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01443 seconds with 11 queries