Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 01-05-13, 22:19
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από piranha friend Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως γράφω στον τίτλο, θέλω πάρα πολύ να αποκτήσω αυτό το ψάρι..
Ξέρω είναι αρκετά δύσκολο σε σχέση με άλλους θηρευτές μα.. δεν ξέρω με ελκύει πάρα πολύ!!
Το καλό είναι πως "εύκολα" μπορώ να το βρω και σε πολύ καλή τιμή κατά τη γνώμη μου!!

Απλά θα ήθελα κάποιες συμβουλές πριν το πάρω..
Όλα θα γίνουν σιγά σιγά και σκέφτομαι αντί να πάρω μεγάλο ενυδρείο, να φτιάξω εγώ ένα μα φοβάμαι μην κάνω καμιά χαζαμάρα και κάτι δεν κολλήσει καλά και κολυμπάμε για να πάμε στα δωμάτια..

Μετά σκέφτομαι για το φίλτρο, που δεν έχω ακόμα μα θα το πάρω,απλά ψάχνω για κάποιο μεταχειρισμένο, διότι είναι πολύ ακριβά ολοκαίνουρια...

Μετά επειδή διαβάζοντας μπερδεύτηκα πώς ξεχωρίζουμε το φύλο τους??
Πόσα να βάλω σε ένα ενυδρείο??Βέβαια εξαρτάται από το ενυδρείο, μα θα μπορούσα να το κρατήσω και μόνο του??
Αυτό εννοείς?
http://www.seriouslyfish.com/species...chus-falcatus/

Δεν παίζει ρόλο πόσο εύκολα ή φθηνά μπορείς να το βρεις, αλλά να του παράσχεις όλα όσα χρειάζονται (πχ δες τελικές διαστάσεις και διαστάσεις ενυδρείου)

Περίμενε τους πιο έμπειρους...κι ετοιμάσου για μεγααααλο ενυδρείο!
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01581 seconds with 11 queries