Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #86  
Παλιά 06-08-10, 08:36
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Μιχάλη βρήσκω πολλά γιατί ψάχνω με μανία όποιο φυτό έχει σχέση με το νερό. Μόλις μου είπαν νεροϊβίσκος τον άρπαξα!
Το ξέρω ότι τα φύλλα είναι άκρως παρεξηγήσημα! Θα βγάλω φωτογραφίες με το φύλλο μόνο. Στο ποστ 64 στην τρίτη φωτογραφία η γλάστρα έχει νεροϊβίσκο ροζ που δεν άνθισε ακόμα.


Βασίλη δεν ήξερα ότι πολλαπλασιάζονται και με μοσχεύματα!!! Φυσικά θα χαρώ να μου στείλεις φυτάκια. Όμως είναι πιο εύκολα με σπόρους. Εγώ μάζεψα τους πρώτους από το "πρωινό φιλί". Δεν τους έχω στην λιμνούλα αλλά στην ταράτσα με τις γλαστρολίμνες.


Είναι ετήσια φυτά και δεν ξέρω αν θα μπορέσουν να βγάλουν τον χειμώνα. Αν τελικά φτάσουν ζωντανά τα φυτάκια (είναι και η απόσταση) θα τα βάλω μέσα από την τζαμαρία για να παραταθεί ο χρόνος τους αλλά δεν νομίζω να ξεχειμωνιάσουν!

Ευχαριστώ πολύ και θα περιμένω να δροσίσει ο καιρός! Μόλις μου τελιώσει η ... συγκομηδή θα πω κι εγώ τι έχω διαθέσημο
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01349 seconds with 11 queries