Θέμα: Revived
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 14-11-18, 23:33
Ανδρεας1975 Ο χρήστης Ανδρεας1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-02-2017
Περιοχή: Μελισσια-Αττικη
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή

Κανονικα εξατμιση δεν πρεπει να εχει. Εγωβεβαια ακομα δεν εχω βαλει καπακι οποτε κατι χανω. Η θεωρια λεει πως βαζεις φυτα γρηγορης αναπτυξης που θα ισορροπησουν το συστημα σαν σε μια λίμνη. Ετσι οι αλλαγες νερου θα ειναι ελαχιστες και μικρες. Το προβλημα μου είναι πως δεν εχω βαλει πολλα τετοια φυτα (οι κρυπτοκορινες πχ ειναι αργες) αλλα και καποια φυτα ηταν emersed οποτε περνανε και περιοδο προσαρμογης. Παλι καλα δηλαδη που οι αλγες μου ειναι περιορισμενες για αυτο το στησιμο. Τελικα ομως μου αρεσει σαν στησιμο πιο πολυ και απο το ενυδρειακι μου. Βολευουν οι ατιμες οι μπάλες...
-------------------------
Και μια ερωτηση για τους μποσταναδες....το χρώμα ειναι κιτρινο οπως φαινεται αλλα δειχνει και απο το φως ετσι. Μηπως να το αυξησω (ισως και αλλα κελβιν)? Στην θεωρια θελει πολυ φως ενα τετοιο συστημα για να βοηθηθουν τα φυτα στην αναπτυξη τους μιας και τα θρεπτικα ειναι υπερπολλαπλασια στην στηλη λογω του χώματος...
__________________
Και τι δεν κανατε για να με θαψετε
Ομως ξεχασατε πως ειμαι σπορος...
Ντινος Χριστιανοπουλος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ανδρεας1975 : 14-11-18 στις 23:33 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01302 seconds with 11 queries