Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 03-03-09, 19:22
Το avatar του χρήστη Σπύρος Μ
Σπύρος Μ Ο χρήστης Σπύρος Μ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 1.232
Προεπιλογή 120λιτρα φυτεμένο(will be)...

Επειδή το ενυδρείο τανγκανύκας αν και έσφυζε απο ζωή στην άμμο(10δες μωρά μουλτι) στις πέτρες και τα αλλα σημεία ήταν αρκετά βαρετό αφού τα τζούλι εκτός απο οτι ήταν ιβρίδια,ήταν αργά και δεν τα συμπάθησα ποτέ...
Επειδή όμως το ενυδρείο ήταν και κάπως μακρόστενο,δεν εκανε ούτε για αλλο ειδος...Ακόμη,είχε διαφορετικό φωτισμό,ανακλαστήρες κ.α οποτε θα γίνει φυτεμένο...
Φοράει ίδη μια 25w sylvana gro-lux ενω εχει ετοιμο πιαστράκι για αλλη μια δεύτερη δλδ 50w σύνολο(αν την βάλω)...Αντίθετα,αν δεν την βάλω,εχω την δυνατότητα,να περάσω 4-5 σποτάκια(επιλέξτε εσεις την καλύτερη λύση)...Βεβαια για αρχή θα "παιζω" μονο με την μια 25αρα...
Απο φυτά,θα βάλω οτι θα είναι σχετικά ευκολο και όμορφο...
Ισως βάλω και διοξείδιο...
Δεν εχω αποφασίσει την συνθεση αλλα λέω κατι σε 2 apistogramma cacatuoides ή καμμια άλλη νανοκιχλίδα που να μην θέλει ph μικρότερο απο 7...
Ακόμη θα ήθελα να με ενημερώσετε για το τι χαλίκι να βάλω...Επειδή μπορεί αυτη η σύνθεση να μην γίνει και να μπεί κνν άλλο ειδος(πχ κορυ) λεω να βάλω ψιλοκκοκη χαλαζιακή...
Αυτά για αρχή...
Υ.Γ:Εχω ίδη 1 ειδος φυτών...Ειναι το ευκολότερο κοκκινο φυτό(δν θυμαμαι ονομασία)...
__________________
το 120 λιτρό μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01518 seconds with 11 queries