Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 19-03-11, 13:38
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλεξανδρε,αν καει η ηλεκτρομαγνητικη τοτε πρεπει να κλεισει εφοσον δεν πηγαινει ρευμα στο πηνιο που κρατα τον μαγνητη ανοικτο.Πολυ σωστα ομως μπορει να κολλησε.Δοκιμασε την βαζοντας το ενα σου χερι πανω της και με το αλλο μπαινοβγαζε την πριζα.Κανονικα θα πρεπει να νιωθεις ενα μικρο χτυπημα της ηλεκτρομαγνητικης οταν της δινεις ρευμα.Δοκιμασε να την χτυπησεις λιγο πανω στο πηνιο σε περιπτωση που εχει κολλησει.
Τα εκανα ολα αυτα. Η Η/Μ ειναι στην πριζα και ειναι κρυα. Το χαρακτηριστικο "Τακ" δεν το κανει οταν ανοιγει/κλεινει. Αυτο σημαινει οτι καηκε. Μαλλον κολλησε ανοιχτη, παλι καλα που ειχα ρυθμισει τις φυσαλιδες και ειχε περασει λιγη ωρα οταν εφτασα σπιτι γιατι αλλιως δεν το γλιτωνα το ΡΗ crash. Γι αυτο δεν τα θελω και δεν τα εμπιστευομαι τα ηλεκτρονικα και χρονια τωρα δουλευω το διοξειδιο χειροκινητα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maikl Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγω πιστευω οτι κολλησε ανοιχτη ....ομως και το φιλτρο ειναι κατι που θα με εβαζε σε σκεψεις.....
Το φιλτρο εχει αυτο το προβλημα απο τοτε που το αγορασα. Στην παραμικρη διακοπη ρευματος σταματαει η φτερωτη και θελει ενα ελαφρυ χτυπημα στο μοτερ για να ξαναπαρει μπρος. Το εχω περισσοτερο για οξυγονωση και κυκλοφορια μιας και στο ενυδρειο αυτο υπαρχουν 2 εξωτερικα Eheim.
Γενικα τα κρεμαστα φιλτρα τα εχω επισημανει ως ακαταλληλα και αναξιοπιστα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01760 seconds with 11 queries