Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #75  
Παλιά 09-10-10, 06:40
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanos12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τιποτα δεν παει με κοι...και ειδικα στο μεγεθος που ειναι τωρα δεν επιβιωνει τπτ...εχουν απιστευτες δυναμεις και μπορουν να μετακινησουν εντυπωσιακα ογκωδες γλαστρες..
Πλεον εχω μονο μια ριζα νουφαρο η οποια εχι γινει ενα με την γλαστρα..ουτε χωμα εχει ουτε τπτ...απλα με τον καιρο μεγαλωσε και εγινε ενα...
Ετσι πλεον ειναι το μονο που δεν μπορουν να ξεθαψουν/σπασουν
Ε, πες τα χρυσόστομε....πού είσουνα τόσον καιρό όταν χυνόταν άφθονο ηλεκτρονικό μελάνι...
Προσωπικά, είχα αγοράσει την άνοιξη αρκετά φυτά, τα οποία είχα σε γλάστρες στο νερό και μάλιστα οι γλάστρες ήταν κάπου 5-10 εκατοστά πιο πάνω από την επιφάνεια του νερού. Το μεγάλο nishikigoi που έχω κάπου 50εκ. όχι απλά έτρωγε τα πάντα, αλλά τραβούσε τα φυτά και τα έβγαζε από τις γλάστρες. Σε κάποιες περιπτώσεις ανέβαινε κυριολεκτικά πάνω σε αυτές. Περιττό να πω ότι ελάχιστα από τα φυτά μου έχουν απομείνει σώα.

Έχω δοκιμάσει επίσης να διατηρήσω μια μικρή γλάστρα στη μεγάλη μου λίμνη ώς πείραμα περισσότερο, για να δω πως θα συμπεριφερθούν τα ψάρια σε πολύ μεγαλύτερη δεξαμένη. Να πω τα ίδια και χειρότερα!!!

Οπότε, όσοι παρακολουθείτε αυτό το θέμα, έχετε λίμνη, δεξαμένη κ.λ.π. έχετε νούφαρα ή και φυτά στο νερό με τη συνοδεία nishikigoi, πάρτε μέτρα σήμερα, αν σας αρέσουν τα φυτά σας.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01812 seconds with 11 queries