Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 29-12-10, 10:07
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zapatas Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι απο οτι λεει δεν ταιζει καθολου αρτεμια.
αλλα ρε συ μακ, τι επιτυχεια ειχεσ στις γεννες?

και αν ειναι οντως αρκετη η infusoria και τα μικροζουζούνια που βρίσκονται στα φυτά του ενυδριου μας, για τι παιδευομαστε ολοι με την αρτεμια??????
όπως αναφέρω σε παραπάνω ποστ τα ποσοστά επιτυχίας μου ήταν πάνω από 80%, στην τελευταία μάλιστα επειδή σιφωνάρισα τον γόνο για να τα πάω σε δικό τους ενυδρείο είχα επιτυχία 100%. για το τελευταίο αναρωτιέμαι κι εγώ. βέβαια είμαι γνωστός για την άλγη που υπάρχει στα ενυδρεία μου (μέχρι πρόσφατα τουλάχιστον ). επίσης το ενυδρείο που μετέφερα τους γόνους ήταν full planted και είχαν πάααααρα πολύ moss, εξού και η infusoria. όλα τα παραπάνω μπορούν άνετα να επιβεβαιωθούν από διάφορους που είδαν τα ενυδρεία μου με τον γόνο, φίλους που πήραν ψάρια από μένα. να σκεφτείς ότι μόνο ένα πετ σοπ είχε πάρει 30 κομμάτια από μια γέννα.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vaspiou Εμφάνιση μηνυμάτων
μαλιστα, κατατοπιστικο αλλα....
οταν λες να αντικαθιστώ το φίλτρο μου με αερόφιλτρο?? εγω στο ενυδρειο που θα γινει η γεννα εσωτερικο φιλτρο εχω...επισης αφηνεις τον γονο να τρεφεται με infusoria? αυτο ακριβως τι ειναι? αμεσως μολις γεννηθει?
Δηλαδη δεν ταιζεις καθολου αρτεμια....
το αερόφιλτρο είναι στην ουσία ένας σωλήνας με σφουγγάρι που το συνδέεις στην αεραντλία σου (όλοι μας έχουμε μια στην άκρη). έτσι δεν δημιουργεί μεγάλη ροή και ανατάραξη (κάτι που μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στη μορφολογία των ψαριών).
για την Ιnfusoria υπάρχουν άρθρα εδώ μέσα, κάνε μια αναζήτηση και θα βρεις πολλά και κατατοπιστικά.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zapatas Εμφάνιση μηνυμάτων
κατι φακελακια της σερα επαιρνα εγω, αλλα ουτε και αυτα σε συμφερουμε μακροπροθεσμα.
γυρω στα 2 ευρω ειχανε και καθε φακελακι ηταν μια δωση. μαζι με αλατι. οπου δεν εριχνες κατι αλλο.
τωρα δεν ξερω.. κατσε να δουνε και τα παιδια τα ποστσ και θα σου πουνε
αυτά είναι αλλά εγώ τα θυμάμαι γύρω στα 90 λεπτά. και δεν είναι μόνο μια δόση, ταϊζεις άνετα δυο μέρες με ένα σακουλάκι
__________________





Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chemical mac : 29-12-10 στις 10:07 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01624 seconds with 11 queries