Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #51  
Παλιά 04-03-16, 11:55
Το avatar του χρήστη aliens-
aliens- Ο χρήστης aliens- δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2011
Περιοχή: Αθηνα - Βρηλισσια
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gregkn73 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παναγιωτη εκανε ζεστες φεβρουαριο ,πηγε να πρασινησει η λιμνη, και με.το που εβγαλε φυλλα το νουφαρο, το νερο εγινε κρυσταλο! Δεν εχασα κανενα ψαρι, και επειτηδες μετρησα αμμωνια και νιτρικα. Παραμενουν 0!

Τωρα για φυτα/λιτρο δεν πιστευω να περενεις απαντηση. Δεν ειναι μηχανηματα να υπαρχουν κανονες.....
Τι συγκρίνουμε? Σου έχω απαντήσει είδη σε αυτό.....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aliens- Εμφάνιση μηνυμάτων
1) Και εγώ έχω ένα βαρέλι με νούφαρα και κουνουπόψαρα χωρίς φίλτρανση και συνέχεια πολλαπλασιάζονται. Δεν θα έδινα όμως σε κανέναν συμβουλές για το πως θα μεγαλώσει ΚΟΙ, γατιά . σκυλιά κτλ σύμφωνα με την προσωπική μου εμπειρία πάνω στα κουνουπόψαρα.
Μάντεψε, και εγώ έχασα 0 κουνουπόψαρα !!!

Μονός σου το λες. Είναι φυτά και δεν μπαίνουν καλούπια. Άρα είναι εντελώς ακατάλληλα για την βασική σου φίλτρανση. Μόνο επικουρικά δουλεύουν.
Αν όμως διαφωνείς και επιμένεις ότι μπορούν να κάνουν την βασική φίλτρανση εννοείτε ότι θέλω να μου πεις κάποιους κανόνες.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aliens- Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν λες φυτά που προσφέρουν οξυγόνο για πόσα τέτοια φυτά οξυγόνο μιλάμε? Για 1000 λιτρα φυτά που θα προσφέρουν τις δυνατότητες μια αεραντλίας 400λτ/ώρα ? Και αν εγώ θέλω να βάλω 4000λτ/ωρα τι γίνεται? Έχω πολλές απορίες για αυτό που προτείνεις και δεν βρίσκω πουθενά πληροφορίες.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01588 seconds with 11 queries