Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 16-02-10, 19:25
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παλιοπαρέα, πάλι μαζί...

Άντρο, μην το λες γι' αστείο. Εδώ και δύο μέρες έχω σαφής ενδείξεις στη δική μου λίμνη (2500 λίτρα για την πρόχειρη ώρα μέχρι νεοτέρας) ότι έχει ξεκινήσει το πάρτυ ζευγαρώματος. Πρώτον, την Κυριακή είχα εντοπίσει τους γνωστούς αφρούς στην επιφάνεια του νερού και δεύτερον σήμερα το πρωί έχω δει και τα πρώτα κυνηγητά. Άσε που τα θηλυκά της παρέας έχουν γίνει σαν νταούλια το τελευταίο διάστημα.

Πάντως, οι απόψεις μου περί τροπικού καιρού εδώ στην Κύπρο έχουν επιληθευτεί πανηγυρικά. Μόνο κατά τον Ιανουάριο η θερμοκρασία του νερού έχει πέσει κάτω από τους 10 βαθμούς. Άντρο, έχεις πάρει καθόλου μετρήσεις θερμοκρασίας από τη δική σου λίμνη? Γιάννο, εσύ?
Βρε βρε.....καλωσορισες......
Βασιλη το ποστ ηταν τον Δεκεμβριο και οπως καταλαβαινεις οι θερμοκρασιες πριν δυο μηνες ηταν πολυ πιο κατω που εφτανε μεχρι τους 10 βαθμους περιπου...

τωρα ειναι εντελως διαφορετικα τα πραματα αυτη τη στιγμη εχω θερμοκρασια 15 βαθμους και αν συνεχισει ετσι θα αρχισω σιγα σιγα το ταισμα.
Παντως σε χειμερια ναρκη για πρωτη φορα φετος δεν επεσαν. Εδω και δυο μερες ειδα οτι εχουν αρχισει τα κυνηγητα και η εντονη βοσκη απο τα τοιχοματα και το βυθο οποταν παμε καλα

Χθες εκανα και μια μικρη αλλαγη νερου αυριο θα καθαρισω το φιλτρο πιεσεως και μετα απο κανα δυο εβδομαδες θα καθαρισω και το μεγαλο.
Αντε....να μπαινουμε σιγα σιγα στην εποχη της λιμνης.......

Υ.Γ Αγορασα και το τερας......ξερεις
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01460 seconds with 11 queries