Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #61  
Παλιά 22-10-07, 15:26
Το avatar του χρήστη Tricky
Tricky Ο χρήστης Tricky δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2004
Περιοχή: Χαλανδρι , Αττικης
Μηνύματα: 1.424
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NPS Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν υπάρχει όμως έστω και ένας χομπίστας, ο οποίος θέλει να ασχοληθεί, στα πλαίσια του χόμπι μας, με μεσογειακά φυσικά συστήματα, θεωρώ ότι πρέπει να τον ενθαρρύνουμε, καταθέτοντας τις λίγες ή τις περισσότερες, γνώσεις που διαθέτουμε.
Αυτό προσπαθώ να κάνω και εγώ προσωπικά, μέσα από τους δημόσιους διάλογους, τα τελευταία χρόνια, παρατηρώντας ότι το μεσογειακό ενυδρείο απουσιάζει σχεδόν παντελώς, από τις ερασιτεχνικές ενασχολήσεις ή όταν αυτό γίνεται, διαπιστώνω μετά λύπης μου, πως χρησιμοποιούνται λανθασμένες επιλογές ή παρεξηγημένες έννοιες.
Προσωπικα , δεν θα αποτρεψω ποτε κανεναν απο το να φτιαξει ενα Μεσογειακο ενυδρειο , ανεξαρτητα απο τη αποψη μου για αυτα ή τα τροπικα. Απλως , θα του καταστησω σαφες οτι μεσογειακο δεν ειναι low budget τροπικο , ουτε θα βρισκει εντελως ευκολα ή ''δωρεαν'' ολα τα ομορφα μεσογειακα ψαρια που τυχον καπου ειδε.Θελει και κοπο και εξοδα και αφοσιωση. Να μου πει δηλαδη οτι ξερει τα τροπικα ενυδρεια ,του αρεσουν αλλα προτιμα να δωσει τα ιδια λεφτα για Μεσογειακο...αυτο ναι.

Αλλιως ,για ευκολο Μεσογειακο παμε στο νησι ...σπιτι ανοικτης αρχιτεκτονικης , καπου στη Νοτια Κρητη , 10 μετρα απο τη θαλασσα και να δουλευει η αντλια συνεχως ...καταραμενη συνταξη αργεις
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01540 seconds with 11 queries