Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 16-01-23, 16:36
zaher Ο χρήστης zaher δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-01-2008
Περιοχή: athina
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή

Να αυτά τα σταξιματα δε μπορώ να σκέφτομαι με τα εξωτερικά. Η αλήθεια είναι πως μάλλον θα πάω σε εσωτερικό με βιολογικό aquael turbo 100 ( σκέφτομαι και την αντλία του να τη βάλω με μπουκάλι ενός λίτρου σε DIY κατασκευή) η biopower 200. Έχω δει και κάποια που είναι σαν κουτιά και μπαίνουν στην πλάτη αλλά είναι αρκετά ακριβά Biobox νομίζω.

Ενυδρείο μάλλον τον dennerle70lt ( ιδανικό δεν θα ήθελα κυρτό τζάμι γιατί θα το βλέπω υπό γωνία το ενυδρείο και πιστεύω ότι θα καμπυλώνει το φως και δεν θα μου αρέσει) αλλά δεν βρίσκω κάτι άλλο σε αυτό το μέγεθος και σε αυτά τα λεφτά.

Το έπιπλο στην ουσία το βάρος του στηρίζεται από τα τρία κεντρικά γιατί το πάνω το κομμάτι δεν πατάει στα πλαϊνά ξύλα αλλα δένει στις πλευρές τους. Κάποια πατέντα θα κάνω για σταθερότητα.

Τώρα για υπόστρωμα θέλω να χρησιμοποιήσω μικρή ποσότητα soil ή ενεργού υποστρώματος για να αποφύγω όπως διαβάζω τα υπερβολικά στοιχεία στο νερό. Μιας που δεν θα χρησιμοποιήσω διοξείδιο και ίσως μειώσω και τις άλγες έτσι. Το θέμα είναι πως θα δομησω τον βυθό για να δώσω ύψος στη μια γωνιά που θέλω. Η προοπτική του θα είναι διαγώνια.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01358 seconds with 11 queries