Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #147  
Παλιά 19-01-16, 18:02
Το avatar του χρήστη Themis_aqua
Themis_aqua Ο χρήστης Themis_aqua δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Λαμια
Μηνύματα: 1.632
Προεπιλογή ..

Παρασκευα κι εγω θα σου προτεινα να παρεις ολοκληρωμενο συστημα οπως αυτο που πηρα κι εγω:http://www.ebay.com/itm/Pro-DIY-CO2-...8AAOSw34FVBnyI
Επιπλεον εχει και μικρη βαλβιδα εκτονωσης σε περιπτωση που παει κατι στραβα και ανεβει η πιεση αποτομα..Το λεω γιατι σε μενα συνεβη κατι αναλογο
Απο εκει και περα το μονο μειον στο συστημα ειναι η μικρομετρικη που δεν κραταει σταθερη πιεση οταν βαζουμε ηλεκτρομαγνητικη να ανοιγοκλεινει κι εκει ειναι ενας μεγαλος μπελας..Εγω καθε μερα ρυθμιζα την πιεση,ποτε εβγαζε πολυ ποτε λιγο, οποτε κατεληξα στο 24ωρο ανοικτο με αρκετη αναταραξη επιφανειας και μετρησεις ph να δω που βρισκομαι ..Απλα τελειωνει το μειγμα γρηγορα..
Μπορει και το δουλευει κανεις με ηλεκτροβανα κι εχει απολυτα σταθερη πιεση με το ανοιξε-κλεισε;;
-----------------
Κατι αλλο επειδη θελω να κανω χρηση 2λιτρων μπουκαλιων , ποια ειναι η μεγιστη ποσοτητα κιτρ.οξεως και σοδας που μπορουμε να βαλουμε;Το εχει κανει κανεις;;Στα 1,5λιτρα που εφτιαξα αυτη τη βδομαδα εβαλα απο 300γρ σε καθε μπουκαλι με 800 και 150μλ νερου αντιστοιχα και λειτουργει αψογα!!
Εχει αραγε περιθωριο για 1 κιλο σε 2λιτρο μπουκαλι ή ειναι υπερβολη;;
__________________
Θέμης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01431 seconds with 11 queries