Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #144  
Παλιά 21-11-15, 19:06
Το avatar του χρήστη pagokoftis
pagokoftis Ο χρήστης pagokoftis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 896
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Belafode Εμφάνιση μηνυμάτων
προτιμάμε αυτό αντί του δ301? αν χαλάσει κάτι πως το αντικαθιστάς? πχ χαλάει ένα σωληνάκι στο δ301 απλά το αλλάζεις!!! επίσης για κύβο 30 λίτρα που ετοιμάζω είναι η κατάλληλη μέθοδος για co2 ή προτείνετε κάτι άλλο? (αυτό το βιντεακι το περιμένω πως και πως!!!)
Νομίζω πως είναι το ίδιο με το 301 από λειτουργία, απλά το 501 έχει καλύτερη κατασκευή στήριξης των μπουκαλιών...

Το βίντεο έχει καθυστερήσει αρκετά το ξέρω... θα βρω χρόνο πριν τις γιορτές σίγουρα!!!!!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από globalzero Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά με την ηλεκτρομαγνητική έχω ένα θέμα.

Την έχω βάλει μαζί με το εσωτερικό φιλτράκι στον ίδιο χρονοδιακόπτη.

Κλείνουν όλα μια χαρά και πίεση έχω σταθερή.

Ωστόσο την άλλη μέρα όταν έρθει η ώρα να ξανανοίξει δε βλέπω φυσαλίδες αλλά ούτε και να πέφτει η πίεση

Σας έρχεται κατι στο μυαλό για τι να φταίει?

Με το χερι ξανά εάν ρυθμίσω τη βελονοειδή όλα καλά. πίεση συνήθως έχω 1-1.5 bar.
Οι βελονοειδείς των συστημάτων αυτών δεν είναι και ότι καλύτερο γενικά, ειδικά αυτές των πρώτων συστημάτψν που παρουσιάστηκαν...
Ίσως κολλάει και σου παρουσιάζεται αυτό το θέμα...
Έχεις προσέξει αν κατά την ρύθμιση που κάνεις, την αφήνεις τελικά στην ίδια θέση?? Κάτι θα πρέπει να έχει "φαγωθεί" εσωτερικά λογικά...
Δεν είναι θέμα ηλεκτρομαγνητικής, οπότε μόνο αυτό μπορώ να φανταστώ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pagokoftis : 21-11-15 στις 19:06 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01548 seconds with 11 queries