Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 28-11-13, 22:58
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από κοστας Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα παιδια...
εχω ενα ενυδρειο 54λιτρα...και αποκτησα.εδω και καιρο δυο 20λιτρα ενυδρεια...και το ενα απο αυτα θελω να το χρησιμποιησω γι; να ζευγαρωσω τους μονομαχους μου...βσκα εχω εναν θυληκο...και θα παρω και εναν αρσενικο!!
διαβασα πολλα για τν αναπαραγωγη αλλα εχω καποιες αποριες στο ενυδρειο αυτο που θα γινει η αναπαραγωγη χρειαζεται να βαλω φιλτρο μεσα ενω τν στιγμη που.ζευγαρωνουν γιατι αν βαλω φοβαμαι μην χαλασω τις φουσκαλες που φτιαχνει ο αρσενικος
Ακομα απο τν στιγμη που το αρσενικο θα τυλιξει το θυληκο και θα ζευγαρωσουν αμεσως θα γεννησει το θηλυκο;;;
Και το ενυδρειο που λεω πρεπει να του εχω υποστωμα φυτα και τετοια η καλο ειναι να το εχω αδειο
Απαντηστε μου σ αυτες τς αποριες για να μην αποφυγω τυχον λαθη


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩ
Καλησπέρα!
Όλες...μα όλες οι ερωτήσεις σου, απαντώνται εδώ
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=36882
Για μένα αποτελεί ένα από τα καλύτερα υπομνήματα που έχω διαβάσει για μονομάχους!

Το 20λιτρο ίσως να είναι μικρό για αναπαραγωγή
Το μέγα θέμα είναι, τι θα τα κάνεις τόσα μικρά εφόσον πετύχεις αναπαραγωγή?
Στο 20λιτρο δεν θα μπορουν να μεινουν για πολύ καιρό
Στο 50λιτρο επίσης δεν θα μπορούν να πάνε

Κι εδώ η "βασική τροφή" εφόσον επιτύχεις αναπαραγωγή
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=44882

Καλό διάβασμα και καλή επιτυχία εφόσον το επιχειρήσεις κι εφόσον έχεις κάνει σωστή πρόβλεψη για το μεγάλωμα των μικρών
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01521 seconds with 11 queries