Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 29-02-12, 14:20
Το avatar του χρήστη KOSTASGAVALAS
KOSTASGAVALAS Ο χρήστης KOSTASGAVALAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-04-2011
Περιοχή: Καλλιθεα
Μηνύματα: 111
Προεπιλογή

Στο πρωτο post γραφω ...

<<εμενα μου αρεσει πολυ και η ψαροσυνθεση δεν με πολυπειραζει οπως ειναι...με λιγο αλατι καθε 3-4 αλλαγες νερου ζουνε ολα αυτα μια χαρα.....ετσι εχω στημενο το δικο μου σχεδον 1 χρονο τωρα και ποτε δεν ειχα προβλημα.....μολις παρατηρησω κατι υποπτο με τα γκαμπυ λιγο αλατακι και ολα μια χαρα.....>>

και το εγραψα αφου ειδα οτι το παλικαρι εχει στο ενυδρειο του ...
<<Φυτά: anubias ,cryptocoryne .echinoclorous, polisperma,,κλπ
Ψάρια / Άλλα είδη: corydoras , ροδοστομα, γκαμπυ, red cherry. κλοουν,υβριδια πλατυ .αρλεκινοι.>>


Τα φυτα αυτα δεν εχουν προβλημα ιδιως οι ανουμπιες οι εχινοδοροι και οι κρυπτοκορινεσ που μπορουν ευκολα να ζησουν και σε υφαλμυρο νερο

οσο για τα ψαρια πλατυ, γκαπυ με νεον αρλεκινουσ και ροδοστομους τα εχω στο ενυδρειο μου χωρις προβλημα μαζι και οτοκυκλους....δεν εχω απο την ψαροσυνθεση του φιλου μονο τις γαριδες red cherry γιατι εγω ειχα αμανο αλλα τις εβγαλα για να μου μεινουν γεννες....

Δεν ειναι αναγκη να συμφωνουμε ολοι....γνωριζω οτι η συγκεκριμενη ψαροσυνθεση δεν ειναι και η πιο ενδεδειγμενη αλλα αν καταφερεις και βρεις μια χρυση τομη ολα ειναι δυνατα.....

Εγω την εχω βρει...θες λαθος, θες σωστο....θανατους δεν εχω και οι καρδιναλιοι εχουν φτασει σε μεγεθος τα 2 εκατοστα...τα γκαμπυ σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλα...μονο με τις θυληκες οταν γενουνε αντιμετωπιζω μικροπροβληματα ομως μια χαρ τα πανε....ακομα και του βυθου που εχω 4 οτοκυκλους τα πανε μια χαρα εδω και πολλους μηνες....

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01446 seconds with 11 queries