Θέμα: stres???
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 10-10-13, 00:24
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vasilhs Εμφάνιση μηνυμάτων
εχθες χρησιμοποιησα προοληπτικα pimafix στο ενυδριο μου...κ ενα lemon tetra μου εχασε καπως τα χρωματα του..


Επειδη και το melafix και το pimafix τα εχω χρησιμοποιησει στη συμπηκνωμενη τους μορφη (καθαρα αιθερια ελαια, τειοδεντρου και δαφνης) για αντιμετωπιση ουλιτηδας (κανουν οντως θαυματα) σε διαβεβαιωνω οτι αν δοκιμαζες λιγακι απο αυτο το -φυτικο και αθωο μεν, αλλα μπιαχ και φτου δε- σκευασματακι κι εσυ θα εχανες το χρωμα σου (αν οχι το χρωμα σου την ορεξη σου σιγουρα)

Συμφωνω με τους προλαλησαντες, προληπτικες θεραπειες δε χρειαζονται.
Το pimafix κακο δεν κανει, ομως εξοντωνει αρκετα -σιγουρα βλαβερα- παθογονα.

Ειναι σωστο για εναν οργανισμο να ζει σε πολυ καθαρο περιβαλλον αραγε?
χμμμμ εδω μπορω να σκεφτω δυο απαντησεις:
1. Ναι, αλλα με την προυποθεση οτι θα ζει μονιμα σε πληρως αποστειρωμενο περιβαλλον και δε θα ερθει ποτε σε επαφη με παθογονο μικροργανισμο
2. Οχι γιατι ετσι δε χρησιμοποειει το ανοσιοποιητικο του συστημα, και οτι αφηνεις σε αφηνει

Τωρα το οτι εβαλες μια φορα εννωειται κακο δεν ειναι (και ενταξει δεν ειναι κακο να εξοντωνεις που και που τα πολλα παθογονα, ειπαμε να εχεις αντισωματα, αλλα οχι να ζεις και σε χαβουζα), αλλα αν δεν υπαρχει λογος καλυτερα μη κανεις προληπτικες θεραπειες γιατι οσο πιο πολυ στα πουπουλα ζει ενας οργανισμος τοσο πιο φιλασθενος ειναι (αυτο δεν πετυχαινουν και οι υπερπροστατευτικες μαναδες που ντυνουν τα παιδια σαν κρεμμυδια? )
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01461 seconds with 11 queries