Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 16-11-13, 20:13
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GIANNHS KOI Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε androκαλημέρα .Στη λίμνη δεν έχω bottomdrain.την τρέχω με δυο κυκλοφορητές βυθού . Με αυτό τον τρόπο μπορώ εύκολα να κάνω οιαδήποτε μετατροπή. Η λίμνη, λειτουργεί δυο χρόνια και όλα πάνε ρολόι παρόλο που έχω μεγάλη ιχθυοφόρτωση. Εγώ προσωπικά είμαι της ιαπωνικής φιλοσοφίας σε ότι αφορά τη βιολογία δουλεύω πολύ το crystalbio.Εβδομαδιαίες αλλαγές νερού(το20%)περίπου. Και δυο Φορές το χρόνο το 3% αλάτι. Aυτά τα ζώα αγαπάνε το αλάτι. Τα βοηθά στο πεπτικό σύστημα, τους ενισχύει τη προστατευτική βλέννα, τα κάνη πιο κινητικά. Το σημαντικό είναι ότι μιόνει εστιτά το πληθυσμό παρασίτων της λίμνης και κοντρολάρει την άλγη.

Τα καλυτερα βιολογικα υλικα χρησιμοποιεις Γιαννη! Τωρα για το αλατι...ναι μεν δουλευει υπο καποιες προυποθεσεις βεβαια αν και εχω καποιες ενστασεις για να πω την αληθεια γιατι δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα.....το 3% ειναι σιγουρο η μηπως εννοεις 0,3% γιατι αν ειναι το πρωτο ειναι μεγαλη δοσολογια και αυτο αποτελει προβλημα οταν τα ψαρια εκτιθενται σε υψηλα επιπεδα νατριου για μεγαλα χρονικα διαστηματα.
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01443 seconds with 11 queries