Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 03-04-18, 06:07
MaryDXB Ο χρήστης MaryDXB δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2018
Περιοχή: Dubai
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Παιδιά καλημέρα,
Είμαι πίσω στο Dubai και οι εξελίξεις έχουν ως εξής:
Μέτρησα εχθές NH3, NO2,NO3 στη γυάλα και είχα μετρήσεις 0,25/0/0 αντίστοιχα θερμοκρασία στους 25,5 C. Ο Σοφο ορεξάτος αλλά το πτερύγιο της ουράς συνεχίζει να κονταίνει εκτός από ένα μικρό σημείο προς τα κατω(θα προσπαθήσω να βάλω φωτό). Άλλαξα το 20% του νερού με φρέσκο, έβαλα Melafix και ένα μικρό κομματάκι almond leaf, και προσεύχομαι.
Όσον αφορά το ενυδρείο που πρέπει να στηθεί άμεσα οι επιλογές είναι:
1.Ένας τύπος που ασχολείται με aquascaping μπορεί να μου κολλήσει ενυδρείο στις διαστάσεις που θέλω, να βάλει υπόστρωμα, φυτά και φίλτρο και να κου το στήσει μέσα στο σπίτι, τιμή μου είπε περίπου στα 100-130€ Και θα είναι έτοιμο σε 2-3 μέρες. Μου είπε πως αν θέλω φυτεμένο δε μπορώ να βάλω καπάκι ισχύει;;;;
2. Έχω βρει έτοιμο φυτεμένο στα 80lt χωρίς ψάρια μέσα, θα πάω να το δω σε λίγο, με φίλτρο και φως στα 150€ επίσης χωρίς καπάκι
3. Άλλη επιλογή είναι να πάρω σκέτη τη γύαλα και να το στήσω μόνη μ, που θα πάρει πιστευω περισσότερο χρόνο και χρήμα, και μπορεί να μη βγει και σωστή δουλειά!

Τι θα προτείνατε;;
Επίσης το βοτσαλάκι που έχω ήδη είναι στην τελευταία φωτό, αλλά νομίζω είναι χοντρό και δεν κάνει, τι λέτε;
Επίσης από την εικόνα πως σας φαίνεται η κατάσταση του; Έχει και τα λευκά σημάδια στο σώμα οποτε σίγουρα είναι άρρωστος τι κάνω;;;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01406 seconds with 11 queries