Θέμα: Ερωτηση
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 21-12-10, 00:16
Το avatar του χρήστη rastafarian
rastafarian Ο χρήστης rastafarian δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Περιοχή: Μενιδι
Μηνύματα: 247
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι πρωτες φωτο ειναι απο φιλμ σιδηρου.
Εχεις βαλει ταμπλετες λιπανσης στο βυθο και τις ξεθαψες?
Χρησιμοποιεις στη λιπανση σιδηρο?

Ωστοσο μπορει το φιλμ να μην ειναι και απο σιδηρο.
Πχ εχω παρατηρησει παρομοιο σε λγο πιο ελαφρα μορφη και με υγρο εκχυλιμσα τυρφης.


Αν δεν εχεις θολό νερο και ειναι πολυ λεπτο το φιλμ και εχεις αναταραξη στην επιφανεια ακομα κι αν δε φευγει το φιλμ, δεν ειναι κατι ανησυχητικό.
Καμια φορα μπορει να τυχει σε μια τυρφη να το κανει.
Δεν φταιει η συγκεκριμενη μαρκα υποθετω, αφου κανεις δεν ειχε αντιμετωπισει με αυτην παρομοιο προβλημα.
Κατι παρομοιο μου ειχε τυχει εμενα με αλλη τυρφη που ενω οσο επαιρνα τις συσκευασιες του λιτρου ολα πηγαινα καλα, οταν πηρα μεγαλη συσκευασια μου εβγαλε φιλμ και οχι μονο. Θολωσε οικτρα το νερο και εκανα πολλες αλλαγες μεχρι να ξεθολωσει τελειως.
ταμπλετες εχω βαλει μια φορα μονο,απο μια στις κρυπτοκορινες και 1 στον εχινοδορο,συνολο 3.αλλα ειναι γενικο λυπασμα νομιζω και το φιλμ υπηρχε απ οτι θυμαμαι και πριν τις ταμπλετες,αλλα δεν τις ξεθαψα,τις αφησα μεσα.
Εχω υποστρωμα για φυτα ομως κατω απο την αμμο που εχω...και σκεφτομαι μηπως επειδη δεν εχω παρα πολλα φυτα ακομα τα θρεπτικα στοιχεια δεν καταναλονονται και πανε στην επιφανεια (μπορει να λεω και πατατες τωρα)
Παντως βγαζοντας την τυρφη απο μεσα ειδα διαφορα στο φιλμ,εγινε λιγοτερο.
Αναταραξη εχω στην επιφανεια,βεβαια ειναι περισσοτερη εκει που βγαζει το φιλτρο αλλα το νερο γενικα δεν ειναι στασιμο..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01385 seconds with 11 queries