Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 27-01-17, 23:54
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
πανο με artemio fluid μεγαλωσα μωρα μονομαχων.
την τρωγανε ανετα χωρις προβλημα.και τα μικρα και τα μεγαλα μαλιστα.
ελπιζω να σου κατσει καλα.
μου λεγανε και για προβληματα,πως λερωνει κλπ το νερο αλλα δεν ειχα κανενα θεμα.με αυτη μεγαλωσαν τα δικα μου και με την tetramin baby -αφου μεγαλωσαν λιγο- γυρω στις 3-4 εβδομαδες.
επισης εριχνα και ινφουσορια απο αυτη

δεν ξερω τα φρεσκα αυγα αρτεμιας της ΟΝ αν θα σου κανουν δουλεια στα μικρα.ειναι καλη τροφη αν και τσιμπαει λιγο η τιμη.(αυτη στο βαζακι)
....
εχω παρει και της ΟΝ το βαζακι...και ριχνω και από την "ινφουσορια" της hobby και μαλιστα και με τους 2 τροπους που περιγραφει η συσκευασια.

χαιρομαι που το ακουω αυτό για τα μονομαχακια. ελπιζω να κανει δουλεια και σε μενα. Η αληθεια είναι πως είναι παρα πολύ μικρος ο γονος των ραμιρεζι.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stanlee Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν θέλεις μπορείς να δοκιμάσεις και microworms.Εγώ έτσι μεγάλωσα πολλά μονομαχάκια.
ψάχνοντας στο νετ ειδα ότι προτεινουν οι περισσοτεροι τα microworms για τις πρωτες μερες αλλα δυστυχως ακομη δεν εχω μπορεσει να βρω.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mysugarrider Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο συνθήκες νερού ειναι κομπλέ? Ph....σκληρότητες..
ναι οι παραμετροι είναι μια χαρα για ραμιρεζι. Νερο ΑΟ με λιγο δικτυου για ιχνοστοιχεία, τανινες, χαμηλο πεχα, ανεβασμενη θερμοκρασια. 2 φορες τη μερα μικρη αλλαγη νερου 10%, φιλτρο σπογγου...από αυτά ειμαστε οκ.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01557 seconds with 11 queries