Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 20-08-08, 21:18
manousos Ο χρήστης manousos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-05-2008
Περιοχή: IRAKLIO
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή

Για χαρά συντοπίτη.
Λοιπόν, κατά τη γνώμη μου ...

1ον: Μεσα θα βαλω ενα ζευγαρι Pseudotropheus demasoni. Θα εχω προβληματα η ειναι ενα ευκολο ψαρι? πολυ επιθετικά θέλουν περισσότερα λίτρα και μεγαλύτερη παρέα.

2ον: Τα φυτα που εχω μεσα θα τη βγαλουν η θα γινουν πρωινο? 'οτι έχω βάλει μέσα στο 120λιτρό μου έχει γίνεί ωραιότατη μαρουλοσαλάτα. Δεν έχει επιβιώσει τίποτα.

3ον: Εχω μεσα και ενα γλυφτη. Αυτος θα την βγαλει η θα γινει μεσημεριανο? Πόλλες πιθανότητες να γίνει. Αλλά και εκτός αυτού θέλει άλλες συνθήκες. Γιατί δεν βάζεις ένα είδος synodontis?

4ον: Στο προηγουμενο στησιμο του ενυδρειου, ειχα παρα πολυ εντονο προβλημα με αλγη. ειχα περιπου 10 ωρες τη μερα το φως, αλλα η αλγη δεν εφευγε ουτε με χημικα!! Ειχα καποια κομματια πρασινη που μου αρεσε αλλα ειχα και πολλα κομματια με λιγο πιο καφετια που ηταν ασχημη και υπεραναπτυγμενη,.. τι μπορω να κανω για να μη εχω ξανα αυτο το προβλημα? παράξενο. Εγώ "τρέχω" ένα 120λ περίπου 2 χρονια (τωρα πλέον με 5 labido ) και δεν έχω ίχνος άλγης. Ο φωτισμός είναι και εμένα 10-12 ώρες. Τι τιμές έχει το νερό στην περιοχή σου?

Περιμενω τις συμβουλες και τις υποδειξεις σας με ανυπομονησια..!

[/quote]
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01476 seconds with 11 queries