Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 21-09-08, 12:01
giorgio Ο χρήστης giorgio δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 362
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην giorgio Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην giorgio
Προεπιλογή Ξήλωμα παλιού ενυδρείου και στήσιμο με νέα υλικά

Καλημέρα σας
μετα απο 1 1/2 χρονο λειτουργίας σκέφτομαι να αλλάξω το στήσιμο του ευδρείου (οχι ομως και τους κατοίκους του). Το ενυδρείο φαίνεται εδω http://img410.imageshack.us/my.php?i...1resizepn6.jpg αλλα΄η φώτο είναι παλιά, τα φυτά είναι περισσότερα. Τώρα έχει sera floradepot (το οποιο μετα απο τόσο καιρό δεν νομίζω να κάνει δουλειά) και χαλικάκι απο πάνω, ενώ εχω βάλει 3 ξύλα για τα φυτά. Μέσα κατοικούν guppies,2 clowns τα οποια μάλλον θα φύγουν και κάποια applesnails.
Το στήσιμο που λεω να κάνω έχει ως εξής: φελιζόλ (το οποιο δεν είχα βάλει στην αρχή)-->νεο Floradepot-->υποστρωμα (ακομα ποιο ψιλό χαλίκι ή κατα προτίμηση άμμο)--> λίγες πέτρες (2-3 το πολύ, όχι μεγάλες) -->φυτα
Δεδομένου οτι μέσα θα θα μείνουν τα guppακια τα οποια δεν έχουν πρόβλημα με το σκληρό νερο, κάνει η άμμος και πέτρες απο παραλία?

Κάποια απο τα φυτά θα αντικατασταθουν, θέλω να τα σηκώσω ποιο ψηλά και σκοπεύω να βάλω κάτι σε stellata (βγάζοταν applesnails γιατι την τελευταια φορά την εφαγαν...)

εκτος τον αποψεων σας λοιπον, οι ντοπιοι να ξέρετε οτι θα βγουν απο μέσα σαλιγκάρια-ξυλα-φυτά-υποστρωμα, το λοιπον σπευσατε
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01812 seconds with 11 queries