Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 28-01-13, 20:50
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kanakss Εμφάνιση μηνυμάτων
το θεμα ειναι το καλοκαιρι..Στο θεμα με τους δυσκους εχεις δικιο ειμαι αρχαριος σε αλλα ειδη ψαριων εχω εμπειρια, γιαυτο αλλοστε δημιουργησα αυτο το ποστ για να δω αν τελικα θα βαλω δυσκους, γιατι θελουν πολυ φροντιδα και πολυ προσοχη και το μονο μου προβλημα, ειναι το καλοκαιρι που θα λειπω τον ιουλιο και τον αυγουστο απο το σπιτι!! Νομιζω οτι ειμαι σε θεση και να συντιρισω ενυδρειο με δυσκους καθως εχω παρα παρα πολυ ελευθερο χρονο στη διαθεση μου και εχω διαβασει παρα πολλα γενικα με τους δυσκους!! Ποιο ειναι το θεμα? Στελιο αν νομιζεις οτι εγω απλα θα παρω μονο για το ντεκορ και για την ομορφια το ενυδρειο και τα ψαρια κανεις λαθος, γιατι εγω εκατσα δουλεψα και εβγαλα 1500ευρο σε 6μηνες για να παρω αυτο το ενυδρειο, και εχω κανει ονειρα και σχεδια και προσπαθω να βρω καποια λυση για το καλοκαιρι.Απο εκει και περα αν νομιζεις οτι ενας φοιτητης δεν μπορει να συντιρισει ενα δυσκοενυδρειο μαλλον κανεις τεραστιο λαθος.Και κατι τελευτεο αν θεωρουσα τα ψαρια παιχνιδια θα μπορουσα πολυ απλα να παρω 10πιρανχας, να μαζευομαι με τους φιλους μου στο σπιτι μου και να πεταμε χρυσοψαρα και ποντικια και να κανουμε την πλακα μας
Επειδή μ αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι, κράτα όλα όσα σου λένε οι έμπειροι του φόρουμ, άκουσε τις συμβουλες τους και αποφάσισε μόνος σου
Εδώ μέσα μπορείς να αντλήσεις γνώσεις και ενδεχόμενη βοήθεια αν τη χρειαστείς. Τις αποφάσεις τις παίρνεις εσύ

Οι αυτοματισμοί και οι κάμερες, μια χαρά είναι, αλλά από τη μία ξεφεύγουν (από πολλές απόψεις, δεν το αναλύω περισσότερο) κι από την άλλη δεν σου λύνουν τα χέρια ούτε αποτελούν εγγύηση.
Ξεκίνα με ψάρια που να μπορείς να διαχειριστείς και που ενδεχομένως να σου δίνουν μεγαλύτερα περιθώρια στις επιλογές σου (πχ χρόνος απουσίας) απ ότι οι δίσκοι!

Edit : Απλά να προσθέσω πως υπάρχουν τρόποι και τρόποι για να ακουστούν κάποια πράγματα! Ο καθένας επιλέγει τον δικό του τρόπο
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01567 seconds with 11 queries