Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 02-02-13, 19:15
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stanlee Εμφάνιση μηνυμάτων
Παίδες πρόσφατα ειχα δει έναν πλανόδιο πωλητή(Κινέζος 1000%)και πουλούσε μικρά βανακια με μοτερακι που το βάζεις ---ελεγε σε κάποιο δωμάτιο που πλημμύρισε και αυτό βγάζει τα νερά έξω από το λάστιχο που έχει...το λάστιχο σας πληροφορώ ήταν ένα κοινό λάστιχο βρύσης.Το μηχάνημα το πουλούσε 15 ευρό και φαντάζομαι πως αν το πέρνα και το έριχναν μέσα στο βαρέλι προετοιμασίας και το λάστιχο στο ενυδρείο ακούραστα θα έκανα την αλλαγή νερού μέσα σε λίγα λεπτά...αν τον ξαναδώ τον τύπο θα το πάρω θα το δουλέψω και θα σας πω τη γνώμη μου αλλά νομίζω θα δουλέψει!Εχει κανείς κάτι αντίστοιχο ή μπορεί να προτείνει κάτι άλλο....
Ναι ειναι γνωστα αυτα. Σε πολυκαταστηματα στυλ πρακτικερ λιροι θα το βρεις πιο φτηνα.
Το θεμα ειναι η δυναμη της ροης. Να μη γινει τσουναμι. Οσο πιο πολυ ωρα διαρκει η εισαγωγη του νερου τοσο καλυτερα για αποφυγη αποτομων μεταβολων στις παραμετρους του νερου.

Το κοινο λαστιχο κανει και για τις "ενυδρειακες" αντλιες. Απλα λεμε οτι το διαφανες αλφαδολαστιχο (εκτος οτι ειναι πιο οικονομικο) φαινεται και η κατασταση του εσωτερικα, για να καθαριζεται οταν πιασει μπιχλα.
Αν δεν αφηνουμε να μενει νερο μεσα στο λαστιχο μετα την αλλαγη, αποφευγουμε την συσσωρευση μπιχλας και πιθανως παθογονων απο το ακινητο νερο.
Και θελει καλο ξεβγλαμα πριν τη χρηση, να αδειαζει απο νερο.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimn Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ έχω πάρει ένα βαρέλι από συμφορουμίτη,γεμίζω το νερό από το wc και με το σκειτ του γιου μου το πάω μέχρι το σαλόνι.
Αντε να του παρεις και αυτοκινητακι


(θα κανεις ακομα πιο ευκολα τις αλλαγες )
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 02-02-13 στις 19:15 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01613 seconds with 11 queries