Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 19-07-17, 20:49
EvilR Ο χρήστης EvilR δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2017
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsala Εμφάνιση μηνυμάτων
μιας και θα πας ικεα, περνα και απο aquavivere που ειναι και στον δρομο σου και παρε αυτο
βγαλε τωρα αγγελία, στην κατηγορία αγγελίες /ζητηση και ζητα μπολι απο θεσσαλονικη (ειναι δωρεαν)

χαλικια, θερμαντηρες κλπ, δεν χρειάζονται τωρα.. αν παει καλα, θα τα παρεις μετα.
κουτι, οσο μεγαλύτερο, τόσο καλύτερα.

διαβασε και τα υπομνηματα για αρχαριους εδω, να σου λυθουν οι οποιες αποριες
Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια. Θα βάλω την αγγελία σήμερα. Τα 300 λίτρα την ωρα δεν θα είναι πολλά για 30 λίτρα ενυδρείο που θα έχω; Εγώ έβλεπα κάποια φίλτρα στην ίδια τιμή με 200 λίτρα και απ ότι είδα και διάβασα είναι καλύτερα για τον μονομάχο και ειδικά στην κατάσταση που είναι οπως είπε και ο φίλος απο πάνω. (Ολα αυτά λεω χωρίς να γνωρίζω απλά προσπαθώ και εγώ να βγάλω μια άκρη)
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από RedPointGuard Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν πάρεις το δοχείο των 30 λίτρων (για μένα αγόρασε λίγο μεγαλύτερο, καλό θα κάνεις μικρή η διαφορά στα χρηματα) χρειάζεσαι ένα φιλτρακι που να γυρνάει 4-5 φορές τα λίτρα του ενυδρείου, δηλαδή η απόδοση του να μην υπερβαίνει τα 250-300 λίτρα την ώρα.

Η aquael έχει αξιοπρεπή εσωτερικα φίλτρα, μοντέλα σε πολύ προσιτή τιμή δεν έχω υποψιν. Καλη εταιρία είναι και η sicce. Τα πιο οικονομικά έχει η sun sun. Αγοραζεις οποιο μπορεις, στην παρούσα φάση χρειάζεσαι ένα φιλτρακι, θα ρωτήσεις μόνο αν έχει ρυθμιζόμενη ροή.
Έγινε θα πάω αύριο να πάρω οτι καλύτερο μπορέσω να βρώ, εάν είναι οκ μέχρι το πρωί το ψαράκι γιατί αυτή την στιγμή απλά επιπλέει. Ευχαριστώ και πάλι για όλες τις συμβουλές θα σας ενημερώσω αύριο για την εξέλιξη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EvilR : 19-07-17 στις 20:49 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01607 seconds with 11 queries