Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 29-06-12, 15:37
Το avatar του χρήστη Anna10
Anna10 Ο χρήστης Anna10 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-06-2012
Περιοχή: Aru Islands
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Γειά σας,
Lifalilli δεν είναι σίγουρα.Το ψάρι δεν είναι ταλαιπωρημένο αν και η κάμερα που έχω δεν είναι τόσο καλή.Δεν έχει αλλάξει χρώμα εδώ και ενάμιση χρόνο που το έχω.Τα πτερύγιά του δεν έχουν σκισίματα και είναι επιθετικό όταν κάποιο άλλο ψάρι πλησιάζει την κρυψώνα του.Μάλιστα όπως φαίνεται στην καινούρια φωτογραφία όταν κινηγάει κάποιο άλλο ψάρι, στην κοιλιακή χώρα εμφανίζονται και κάτι σκιές σαν ραβδώσεις.Όταν είχα δείξει κάποια φωτογραφία του σε ένα pet shop μου είπαν ότι μοιάζει με ενήλικο jack dempsey.Ψάχνοντάς το στο internet όμως δεν βρήκα ομοιότητα γιατί δεν έχει φωσφοριζέ χρώματα παρά μόνο σιέλ τελειώματα και τα κάτω κοιλιακά μικρά πτερύγια είναι με μερικές σαν αγκαθωτές άκρες.Επιμένω στο σωματότυπο της.Ίσιο μακρύ σώμα μέχρι λίγο πριν την ουρά σαν paradise fish και το κεφάλι πιο μυτερό με το στόμα να είναι προς τα πάνω σαν να είναι ψάρι που στην φύση τρέφεται από τα επάνω επίπεδα του νερού, όπως κάνει και στο ενυδρείο (τρέφεται πάντα με τροφή που είναι στην επιφάνεια κα δεν ασχολείται με αυτή που πέφτει στο βυθό).Μου κάνει για ποταμίσιο ψάρι γιατί πάντα κρύβεται και γενικά δεν κολυμπάει συχνά στα ανοιχτά.Τα άλλα παραπάνω έχουν πιο στρόγγυλο σώμα και τα lifalilli κολυμπάνε και σπάνια κρύβονται.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Φωτογραφία0112.jpg
Εμφανίσεις:  318
Μέγεθος:  52,2 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02120 seconds with 12 queries