Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 10-02-16, 21:23
Το avatar του χρήστη Artemisia
Artemisia Ο χρήστης Artemisia δεν είναι συνδεδεμένος
Νεράιδα της Λίμνης
 
Εγγραφή: 21-10-2013
Περιοχή: Κομοτηνή
Μηνύματα: 4.620
Προεπιλογή

Σε στενοχωρήσαμε εεεε ? Δεν είχαμε πρόθεση απλά όλοι μας προσπαθούμε να σε γλυτώσουμε απο τα λάθη τα δικά μας Βάλε φούλ πέτρα γύρω γύρω φτιάξε και καταράκτη φουλ βράχο αφού το έχεις με τις πέτρες και θα είσαι σουπερ
Τώρα για το liner , πρέπει να το προστατέψεις απο φθορές και αιχμηρά σημεία (πέτρες ρίζες ) οπότε στρώνεις άμμο ψιλή σε όλες τις επιφάνειες που θα καλύψει και όπου υπάρχει πιο επικίνδυνο σημείο βάζεις ή πετροβάμβακα ή dow (φελιζόλ το ξέρω εγώ ) .
Το πάχος του liner 1 mm και πάνω να μήν εχεις ιστορίες σε καμια 10ετία και μιλάμε για epdm (έχει μεγαλύτερες αντοχές) . Για να βγάλεις τα μέτρα που θα χρειαστείς πάρε σχοινί (η μετροταινία) το βάζεις έξω απο την λίμνη μισό μετρο και ξεκινάς να κατεβαίνεις καλύπτοντας όλη την επιφάνεια μέχρι την απέναντη πλευρά (Σε σταυρό θα μετρήσεις ) θα βάλω φωτό γιατι όυτε εγω δεν κατάλαβα .
Τιμές απο 10ευρω το τ.μ. ο Γρηγόρης μου είχε προτείνει να πάω σε μαγαζί με μονωτικά δομικά υλικά το ίδιο σου προτείνω και εγω , μήπως και βρείς . epdm για Λιμνοδεξαμενες αν δεν καταλάβουν τι ψάχνεις .
Αν δεν βρείς στην περιοχή σου εδώ είμαστε θα ψάξουμε όλοι μαζί και βλέπουμε
Για τα φίλτρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά οι υπόλοιποι κατέχουν απο κατασκευές
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20160209_131327.jpg
Εμφανίσεις:  235
Μέγεθος:  224,9 KB  
__________________
Κάντε τα όνειρα σας πραγματικότητα , η ζωή είναι μικρή

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Artemisia : 25-02-16 στις 21:04
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,10337 seconds with 12 queries