Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 14-11-15, 16:37
Το avatar του χρήστη johnpecn`
johnpecn` Ο χρήστης johnpecn` δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2008
Περιοχή: Βυρωνας
Μηνύματα: 1.642
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnreta Εμφάνιση μηνυμάτων
για προληψη μυκητιασεων και για δυναμη ανοσοποιητικου 2-3 σκελιδες σκορδο με την βλακεια που τις λιωνει μεσα στο ενυδρειο εγω μονο αυτο ξερω το κανω αλλα οχι για προληψη αλλα επειδη κανουν σαν τρελα :P

δε ξερω αν ομως βοηθαει και στην καταπολεμηση ειμαι αχρηστος απο ασθένειες!!

αμα σκεφτεσαι το καινουριο για καραντινα απο τωρα καταστραφηκαμε Γιαννη :P

ευχομαι να πανε ολα καλα παντως!
ρε συ αυτο με το σκόρδο πολυ μου ακούγετε θα μυρίζει ολο το σαλόνι εχω και γυναίκα
Το μικρο ενυδρειο δεν το σκεφτομαι για καραντίνα θα γινει είπαμε μονο Ακουασκεηπ χωρις ζωντανά,αλλα αμα ειναι για λίγες μερες τι να κανω το αλλο δεν το ξανακουβαλαω.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από moradin Εμφάνιση μηνυμάτων
Ικ θα είχε και άλλες κουκιδες και συμπτώματα... Πόσο καιρό το έχεις παρατηρήσει;

Μπορείς και σε όλο το ενυδρείο, αλλά πρώτον είναι ασυμφορο λόγω ποσότητας και δεύτερον αν είναι μόνο ένα το ψάρι που έχει πρόβλημα δεν χρειάζεται να ταλαιπωρείς ολόκληρο το ενυδρείο.
Εγώ θα το άφηνα μέχρι την Δευτέρα τότε και μετά καραντίνα (ξαναλέω αν μπορείς να το πιάσεις!)
Σημερα το πρωι το ειδα,ενα σημάδι άσπρο στην αρχή μου φάνηκε στρογγυλό εσωτερικό αλλα τωρα που το προσέχω ειναι σαν βαμβάκι οχι φουγκους αλλα σαν βαμβάκι μια κουκκίδα. Διαβασα λιγο για την κανέλα κευλανης οποτε αν ειναι μόλυνση Δευτέρα θα βαλω 2-3 ξυλάκια,αν ειναι ick η το δω και ς αλλο ψαρι θα κανω θεραπεία σε καραντίνα.
2 προβληματισμούς σχετικά ομως με την καραντίνα
1) το ενυδρειο εχει ph 6,6-6,7 με co2 η καραντίνα ομως;
2)αν κανω θεραπεια σε καραντίνα για ικ αλλα το μικρόβιο υπαρχει στο ενυδρειο;δεν ειναι καλυτερα να γινει θεραπεια στο κυρίως;
Μαλλον θα το αφήσω ετσι 1-2μερες να δω τι θα γινει να προσπαθήσω και για καλύτερη φωτο και βλέπουμε.
__________________
test
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01683 seconds with 11 queries